• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Büyük Arıtma Tesislerinde çalışmak için gerekli belgeler.

Emre HACIOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Delta su arıtma
Arkadaşlar merhaba.
Çevre mühendisiyim farklı alanda çalışıyorum fakat asıl olmak istediğim yer OSB'lerde arıtma tesisinde çalışmak istiyorum. Bu alanda elle tutulur bir tecrübem yok. Çalışmak için A,B,C sınıfı belge olması gerekiyor diye biliyorum ve bilgim dahilinde öncelikle C sınıfı ile başlayıp ilerleyen yıllarda kademe atlayarak B ve A sınıfı belgesi alıyorsun. İlk olarak C sınıfı belge nasıl alınıyor alınmadan AAT'lerde işe başlanmıyor mu ? AAT'lerde çalışan Çevre mühendisi arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi yapabilirler mi?

Merhaba,

Atıksu arıtma tesislerinde çalışan teknik personele ilişkin tebliğ

Yukarıdaki konuyu incelemeniz gerekmektedir. A-B-C-D sınıfları mevcut, ancak ilgili şartı sağlamak için 23 Mayıs 2022 tarihine kadar süre var. Konu içerisindeki tebliği iyi okuyup anlarsanız, kolaylıkla altından kalkabilirsiniz. Öncelikle D sınıfı alabiliyorsunuz tecrübeniz yok ise. Sonrasında 1-3-5 yıl çalışarak C-B-A belgelerine geçiş yapabiliyorsunuz. Tabi her tesisin girdiği kategoriyi bulmak için yine tebliğe bakmanız lazım.

Tebliğe göre C sınıfına giren bir arıtmada istersen 10 sene çalış B olamıyorsun tebliğ şuan geçişlere kapalı. C-B-A sınıflarında 1-3-5 yılın dışında çalıştığın arıtma türü de var o yüzden geçiş gözükmüyor malesef