• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çanakkale 18 mart üniversitesi hk.

Onur Altun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
Arkadaşlar merhaba,
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü hakkında bilgisi olan var mı? Bölüm ingilizce ve eğitim dili de ingilizce. bu konuda bilgisi olan yada bu bölümde eğitim alanlar yazarlarsa sevinirim.
saygılarımla...

@Onur Altun

Çanakkale, Erzurum, Mersin, Isparta pek farkettiğini düşünmüyorum. Önemli olan okurken aktif olman.

@seçil erdem

merhabalar Seçil hanım. Kardeşimin tercihleri için Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'ni düşünüyorum. ilgimi çeken husus ingilizce eğitim veriyor olması. İngilizce eğitim dili olarak iyi mi peki siz nasıl memnun kaldınız mı. ingilizceniz gelişti mi?

@Onur Altun Merhabalar sayın hocam,Çevre Mühendisliğinde İngilizce eğitim almış birisi olarak, eğitim süresince gördüğünüz İngilizcenin, konuşma ve günlük hayatta kullandığınız İngilizcenizi geliştirmediğini söyleyebilirim. Hatta ezberci eğitim sisteminde konuların hazmedilmesini zorlaştırdığını düşünüyorum. Direk İngilizce eğitim almaktan ziyade, Türkçe eğitim veren okullarda, teknik İngilizce dersi alarak terimlerin İngilizcesi öğrenilebilir. Benim naçizane tavsiyem, İngilizce eğitimden ziyade, kaliteli ve işin mantığını veren okulları tercih ederek, İngilizcenizi dışarıdan konuşma kursları ile desteklemenizdir (YDS ingilizcesinden bahsetmiyorum). Bunlar kişisel görüşümdür, aksini düşünen arkadaşların da görüşlerine saygı duyarım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

@Onur Altun

İngilizce eğitim benim dönemimden 2 yıl sonra başladı. Keşke banada denk gelmiş olsaydı. Eğitim dili ingilizce olması gözlemlerin doğrultusunda öğrencilerin fazlasıyla yararına oldu hem teknik ingilizce hemde günlük konuşma olarak. Yabancı öğrencilerin olması, erasmus yapabilme fırsatı (ingilizce yeterlilik isteniyor), ingilizce kaynakların fazla olması hocaların yönlendirmesi doğrultusunda da gelişim sağlanmakta. Hocaların YDS den en az 80 alması gerekmekte hocaların ingilizce seviyesi oldukça yüksek. İngilizce kursu tavsiyesine çok katılmıyorum. Kurs sen gayret gösterirsen etkili ama okulu bitirmek için gayretin yanı sıra öğrenme zorunluluğun var. Bu yüzden daha etkili. Ben okulumu tavsiye ediyorum. Her hocanın projesi var buda öğrenciye vizyon katmakta. Hayırlısı olsun şimdiden.