• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed Alanı

buğraarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Magma çevre
Merhaba arkadaşlar A firmasına ait çed alanında B firması çalışacaktır bunların arasında yapılabilecek bir sözleşme örneği elinde olan var mı.

buğraarslanAslına bakarsan benim böyle bir sözleşmenin varlığından haberim yoktu. Hatta, benzer sıkıntı ile karşılasan birinin ÇED görüşünün bahsettiğin "B" firması için yenilediğini biliyorum.
Böyle bir sözleşme veya benzer durumlarda ne yapıldığı konusunda platformda ki değerli üstadlarda değerlendirirse, bende bu vesile ile öğrenmiş olurum. Pandemi - Ekonomik durumlar vs. nedenlerle ilerleyen süreçte sıkça karşımıza çıkabilecek bir konu gibi geldi bana.

Merhaba;
öncelikle faaliyet konusunu da belirtirseniz arkadaşlar daha kolay değerlendirebilir.Eğer maden kapsamında ise rödevans sözleşmesine bakmanızı tavsiye ederim iyi çalışmalar.

tavuk çiftliği olacak çed'i devir etmek istemiyorlar ondan bir sözleşme yapmamız gerekiyor.

buğraarslanMerhaba,
Özellikle bir sözleşme durumu söz konusu değil, ÇED devri yapılmalı. Çünkü ÇED yönetmeliği kapsamında "faaliyet sahibinin değişmesi" olarak tanımlanıyor.
Aynı kapasite ve koşulların geçerliliğinin kabulüne ilişkin bir taahhüt ve iki firma arasındaki faaliyetin devrine ilişkin bir evrak ile birlikte İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunulması gerekiyor.

dilanalphanMerhaba;
Çed raporu bireysel olarak hazırlanamaz bununla ilgili yönetmelik var çevresel etki değerlendirmesi yönetmeliği çevre ve şehircilik bakanlığı sitesinden ulaşabilirsiniz ayrıca diğer mevzuatları da takip etmenizi öneririm zira mesleğinizde önemli bir yer tutacaktır.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .