Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çed alanın kendimi geliştirmek istiyorum...

Konu, 'ARŞİV' kısmında mcelik tarafından paylaşıldı.

 1. mcelik

  mcelik CMNet Üyesi

  Slm arkadaşlar şuan işsizim.çevre mühendisi olarak çed alanında kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım.değerli fikirleriniz önemli bilhassa bu alanda çalışan arkadaşlarım varsa yorum ve bilgilerini yazarlarsa sevinirim..
   
 2. Gurleyen

  Gurleyen CMNet Üyesi

  slm mamiçelik,

  ÇED Çevre mühendisliğinin çok dar bir katagorisi. Dar olmasındaki kasıt sadece ÇED olması. İçerik bakımından farklı sektörlerde ki firmaların ÇED leri düşünüldüğünde tabanı oldukça geniş farklılıklar içeren hazırlanmasında nüanslar gerektiren bir katagori.

  100 den fazla ÇED firmasının olması, yeterlilik tebliğinin "tecrübeli" eleman istemesi, firmaların bu gibi resmi izinleri 2. plana atmaları. Senin ÇED konusunda gelişiminin önünde ki ciddi engeller.

  Benim sana tavsiyem ilk 3 ay "bedavaya" bir danışmanlık firmasında çalışman ve orada yapılan örneğin çalışma ruhsatı emisyon izni deşarj izni işletme belgesi arıtım işlemleri vs vs çalışmalarını görmek ve sana en uygun ve Türkiye projeksiyonu en doğru bölümü seçmen olacaktır. Kimbilir belki hepsinin olduğu Çevre Danışmanı olmak istersin.

  Bedava lafından gocunma çekinme malesef bir şey öğrenmek istiyorsan bu böyle. Okulda sana sadece diploma verdiler neyin nasıl yapıldığını göstermediler.

  Saygılarımla,
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.