• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bakanlığı e-imza sorunu

hbasriataseven

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
HERKESE MERHABA;
Çevre Bakanlığı sitesinde çevre görevlisi belgesi için başvuru yaptım. E imza kısmında böyle bir sorun yaşadım.Aynı sorunu yaşayan oldu mu çözüm önerisi olan var mı?
ÇEVRE BAKANLIĞI.jpg

Sorunu okuduğum kadarıyla bilgisayarınızda Net Framework yazılımı sıkıntısı var. Buna benzer ekranı Netcad yazılımı yüklerken görebiliyorum.. Bilgisayarınızda Net Framework 4.5.2 yazılımı eksikse yükleyin, varsa kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin

Bu arada Net Framework'un güncel sürümünü değil istediği sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Yani atıyorum framework 4.5.2 sürümü ile 4.5.3 sürümü aynı değil. Bazı yazılımlar frameworkun yazılımı daha güncelse sıkıntı yaratıyor.. Özellikle Netcad gibi Türk yazılımları.. E imza da Türk yazılımıysa sıkıntınız bu olabilir..

E-imzanızı turktrusttan aldıysanız aşağıdaki linkten AKIS MD yazan uygulamayı yükleyin. Düzelecektir. Java, Palma, Framework'un yüklü olduğunu varsayıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Dediğinizi yaptım ama malesef yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Bakanlığın bu sistemi hiçbir zaman düzgün çalışmıyor. Mobil imza ile imzalama seçeneği aktif ise mobil imza alın. E-imza gibi çağ dışı kalmış bir şeyle uğraşmayın bence.

Baran UlutaşMobil imzanın bir kere tutukluk yaptığını görmedim. E-imza sorunları artık arşa çıktı. Teknoloji çağında teknolojinin gerisinde kalan kişilerin bu işine çağ dışı demek bence çok yanlış değil. Çağ dışı bir sistem. Düne kadar bazı kurumlar hala Internet Explorer kullanın uyarısı çıkarıyordu. Eminim hala vardır.

Merhabalar,sorunu çözdüm. Türktrust yeni bir altyapıya geçmiş ve şu anda ilk defa e imza alan müşterilerine bu altyapıyla hizmet veriyor. Malesef bu altyapı Çevre Bakanlığı için kullanılamıyor. Tekrardan tarafıma akiskart yani eski altyapısıyla kullanılan e imzayı yolladılar. Sorun çözülmüş oldu. Teşekkürler..

Merhaba

ECBS Sistemde e imza ile belge imzalamak istediğimizde PIN kodunu girdikten sonra ekran görüntüsündeki hatayı veriyor.

İmza için kurulum desteği aldık. E-Tugra yardım masası tüm kurulumları tekrar yaptı. Farklı 3 bilgisayar denedik fakat sürekli son aşamada bu hata geliyor. (Framework uygun sürüm bilgisayarlarda kurulu.)

Bakalıgın duyurusundaki işlemleri de yaptık. Aynı hata ile karşılaşan var mı aramızda?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    250.8 KB · Görüntüleme: 14
Gülin ÖzcanMerhaba, Framework update edildiğinde hatalar olabiliyor. Bu nedenle yüklü olan tüm Framework'leri bilgisayarınızdan kaldırıp, sadece tek bir sıfırdan kurulum yaparak imza atmayı deneyebilir misiniz? Sonuçları paylaşırsanız sevinirim, bir arkadaşımıza bu taktiği yaptırttıktan sonra imza atabilmişti.

Önceki cevapları görüntüle…
merhaba,
çed dosyalarının imzasında mobil imza kullanılabiliyor mu?