Çevre Bilgi Sistemi

Gülfem Polat

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
sistem aksaklığı her sene oluyor ve koskoca bakanlık çözüm bulamıyor pes

Aysun Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhaba,

Çevre Bilgi Sistemi tekrar ne zaman açılacak bilgisi olan var mı? Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü websitesinden bakıyorum herhangi bir duyuru yok :(

turkcevre

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
çevre bilgi sisteminin kullanım kılavuzu gibi birşeyi mevcut mu acaba bu ne lanet bişey anlamadım. çevre yönetim birimimdeki tesislerden bazıları silinmiş ve anlaşmalı tesislerim ile tesislerim adı altında iki tane sütun belirmiş. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Numan Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Toplama ayırma tesisiyiz. Bu tesisimizin yeni bir şubesi açıldı bu şube için yeniden çevre bilgi sistemine kayıt mı yapılmazı gerekmektedir.

Numan Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
daha önce ki arkadaş eklemiş sadece kullanıcı adını bilmiyorum onu nasıl öğrenirim acaba

Yasemin Aslantürk Çebi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
daha önce ki arkadaş eklemiş sadece kullanıcı adını bilmiyorum onu nasıl öğrenirim acaba
bilmenize gerek yok
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
başlangıç.........>firma..........>devam et................>vegi no gir.......>bilgilerim doğru............>kaydet..............> yeni tesis ekle.............>kaydet...........> yeni tesis başarı ile eklenmiştir.

Kerembay41

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba Arkadaşlar;
Fabrıkamıza Çevre birimi kuruyoruz . Hangi yolları izlememiz gerekiyor . Püf noktalar nelerdir bilgi verebilirmisiniz ?

Sena ÇETİNKAYA

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhabalar, bu işlerde yeni olduğum için bir soru sormak istiyordum, çevre bilgi sisteminde ki Atık Beyan Sistemi'ne toplama ve ayırma tesisleri bir beyanda bulunuyor mu acaba? Bize zaten ayrılmış atık geliyor ve bizde presleyip satıyoruz, birde plastikleri küçültüyoruz nakliyede kolaylık açısından. Teşekkürler şimdiden :)

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhabalar, bu işlerde yeni olduğum için bir soru sormak istiyordum, çevre bilgi sisteminde ki Atık Beyan Sistemi'ne toplama ve ayırma tesisleri bir beyanda bulunuyor mu acaba? Bize zaten ayrılmış atık geliyor ve bizde presleyip satıyoruz, birde plastikleri küçültüyoruz nakliyede kolaylık açısından. Teşekkürler şimdiden :)
sena bey toplama ayırma tesıslerı beyanda bulunuyor aldıgı ambalajları karsı fırma sattıgı ambalajları ıse sız beyan yapacaksınız mesela siz lisanslı firmadan ambalaj atığı aldınız gerı kazanım fırmasına satabılırsınız

Sena ÇETİNKAYA

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Peki nasıl yapıyorum? Nace kodu kısmına ne yazıcam veya kapasite vs:) Şu an sadece o menüleri görebiliyorum.

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Peki nasıl yapıyorum? Nace kodu kısmına ne yazıcam veya kapasite vs:) Şu an sadece o menüleri görebiliyorum.
orası tehlıkelı beyan atık ıcın orayı bos gececeksın bısey yapmana gerek yok kutle balansında ıse tehlıkesız atığı gıreceksın okadar nace kodu kısmına kapasite raporundakı faaliyet kodunu gireceksın

Sena ÇETİNKAYA

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Olgaç bey Nace kodu 38.11.55 yazıyor fakat, sistemde yazan 38.31 ? 38.11.55 i bulamıyorum malesef :) 576ton kapasite dedikten sonra yeni atık beyanı ekle diyerek mi ekleme yapıyorum?

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
cıkması lazım direk rakamı yazın beyan edilecek atıklar baslıgının altında bı yazı var onu oku secıp işlemı onaylarsın.

Sena ÇETİNKAYA

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
cıkması lazım direk rakamı yazın beyan edilecek atıklar baslıgının altında bı yazı var onu oku secıp işlemı onaylarsın.
Tamam biraz önce Nace kodunu yanlış bakmışım, buldum doğrusunu kapasiteyi de yazdım onu güncelledim :) Birde burada sadece atık beyan formu diyor, tehlikeli mi teflikesiz mi veya kütle balans göremedim hiçbir yerde ben ?

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
sisteme gırdıgınde atk beyan formu yada kutle dengesi uygulaması yazar sen o sistemde tehlikesiz atıklarını yapacaksın diğerı tehlikeli, atık

Sena ÇETİNKAYA

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Tamam yalnızca Atık Beyan Formu yazıyor bende? burada birşey doldurmam veya ne yapmam gerekiyor :) Kusura bakmayın Olgaç bey, sizi de meşgul ediyorum, daha önce yapmadığım için biraz sıkıntılı bir durum benim için :)

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
ozaman bısey yapmanıza gerek yok bos beyan vereceksınız okadar yooo ne rahatsızlıgı seve seve yardımcı olurum:D dedıgım gıbı orda bı kutucuk var onu sececeksınız beyanınız yoksa isaretleyıp onayla kısmına gecın yazar onu sececeksınız:D

Sena ÇETİNKAYA

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
ozaman bısey yapmanıza gerek yok bos beyan vereceksınız okadar yooo ne rahatsızlıgı seve seve yardımcı olurum:D dedıgım gıbı orda bı kutucuk var onu sececeksınız beyanınız yoksa isaretleyıp onayla kısmına gecın yazar onu sececeksınız:D
Tamam Tehlikeli atık çıkmadığı için alttaki "Beyan edilecek atığınız yok ise kutucuğu işaretleyip doğrudan onay işlemlerine geçiniz." kutucuğunu işaretleyip onay işlemlerini bitirip yazdırıyorum bu kadar mı yani :D Birde atık yağ beyanı gibi birşey varmış sanırım, hoş oda bizde oluşmadı daha ama onunda formunu doldurup il çevreye mi gönderiyorum :D Başka doldurmam gereken bişey varmı acaba ? :D

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
evt yapman gereken bu kadar :D atık yaglarla ılgılı benımde bı fıkrım yok ama sistem haftaya duzelecek dıyorlar bı bekleyelım bakalım olacakları göreceğız eger farkettıysen ambalaj atık sıstemıne yenı terımler katmıslar :D bakalım neler olcak baska doldurmanız gereken bısey yok

Yukarı