Çevre El Kitabı

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
çevre el kitabı derken neden bahsediyorsunuz? çevre çok geniş kapsamlı bir konu her konunun mutlaka bir el kitabı vardır biraz açarsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim ve ayrıca yanılmıyorsam türkçe yayınların eklenmesi de yasak...

Ceyda Balabanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sadırlar Tekstil
İşletmelerde ÇYS kurulumu aşamasında hazırlanması gereken çevre el kitabı örneğinden bahsediyorum

MasterMind

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
İşletmeye göre farklılık gösteriyor yanlış bilmiyorsam. İşletmelerin kendileri için hazırladıkları yayın ancak burada ne kadar paylaşılabilir bilmiyorum. Sonuçta özel şirket isimleri ve çevre politikasını içereceğinden çok fazla paylaşılmaz diye tahmin ediyorum. Google'da aratırsanız belki bir şeyler bulunabilir ya da tanıdığınız bir danışmanlık şirketinden isteyebilirsiniz bir örnek.

nese03037

Kayıtlı Kullanıcı
Çevre el kİtabini bulduysan eĞer benİmlede paylasabİlİrmİsİn?

S

Saygıneroğlu

Arkadaşlar suanda şirketimize cevre yönetim sistemi ve ohsas 18001 kurmak için çalısıyorum. tek basına altından kalkılması oldukca güç bir iş ugrasanlar bilir.belli bir asamaya kadar geldim.ceyda bahsettiği örnek bi ÇYS olursa kendi firmasına göre uyarlaması daha kolay olur seklinde.bende ona katılıyorum.aksi halde aylar sürebilecek bir iş.bu yüzden varsa elinde örnek projesi olan şirket adına xxx diyerek revize edip eklerse sanırım hepimizin sorunu halledilmiş olur.bende formları oluşturmakta zorlanıyorum.otomotiv sektöründeyim.koordineli çalışma yapmak isteyen arkadaslar varsa yardım edebilirim.bana da yardımcı olmak isteyen arkadaslar olursa sevinirim.dediğim gibi örnek bir sistem herkesin sorununu çözer.geriye sadece örnek sistemi kendi firmanıza uyarlamak kalıyor.sanırım herkesin sıkıntısı da bu.saygılarımla..

qrafiqer

Kayıtlı Kullanıcı
örnek

Ekli dosyalar

• KÇEK.doc
    729 KB · Görüntüleme: 821

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
Saipem
Ekte birkaç örnek bulunmaktadır. Umarım faydası olur..

Ekli dosyalar

• ALTA Çevre El Kitabı.pdf
    444.3 KB · Görüntüleme: 750
  • MITAS Çevre El Kitabı.pdf
    368 KB · Görüntüleme: 759
  • Çevre El Kitabı Örnek.pdf
    207.4 KB · Görüntüleme: 847
S

Saygıneroğlu

tesekkür ederim,ilgilenip zahmet etmişsiniz.burada asıl istediğim genelde nadir bulunan,bu prosedürler,formlar kısmı var ya onun örneği olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim saygılarımla iyi çalışmalar.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
Saipem
Prosedür ve formlar her tesise göre değişir. Bunları siz yazmalısınız. Prosedür ve formlarda amaç nedir. Bir işin nasıl yapılacağı tanımlanır. Örnek tehlikeli atıklarınız çıkıyor. Depolanırken nelere uyulacak, taşınırken nelere uyulacak, toplanırken nelere uyulacak bunların hepsini yazıp tehlikeli atıkların depolanması taşınması prosedürü oluşturabilirsiniz.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
Saipem
Formlar ne işe yarar? Prosedüre göre kayıt altına almanız gereken unsurları arşivlemek için kullanırsınız. Tehlikeli atığı kim topladı, tarih ve saati ne idi, taşınırken hangi aracı kullandı. Depoya verdiği zaman neydi vs vs. Bu örnekler çoğaltılabilir.

alpersaltas

Kayıtlı Kullanıcı
@çiğdem aksoy ilaç gibi geldi paylaşımın mersi