Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Zeynep Öneş

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
44
Merhaba arkadaşlar,

Benim belge sürem 9 Kasım 2017'de doluyordu. 3 Kasım'da vize yenileme eğitimine başvurdum. 30 kasım-7 aralık tarihleri arasındaki eğitime katılıp sertifika aldım. Şöyle bir sorum olacak. Benim belgem en az 1 ay önceden başvuru yapılmadığı düşünülürse iptal durumda mıdır? Çünkü yeni sistemde "Eğitim katılımınız bulunmamaktadır" uyarısı var ama referans numarası verilmiş. Bakanlık ile görüştüğümde belgemin iptal durumda olduğu söylendi ama sistemde Ocak 2019'a kadar eğitim geçerli görünüyor. Üstelik 2017 ücretlerine göre 260 TL'de ödeme yapmıştım.

Benzer bir durum yaşayan var mıdır?

Başlık
0
Tepki
1
Arkadaşlar eğitimi tamamladıktan sonra eçbs'de bulunan referans numarasına para yatırmak (300lira) için bankaya gittim fakat başvuru yok dedi banka calisanlari.Basina gelen oldu mu veya bu konu hakkinda bilgisi olan?

sule_05_

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
4
@serkanyldrmm
bende aynı dertten muzdaribim 2 hafta olacak daha sorunumu çözen yok bende bana verilen referans nosu işe gittiğimde saçma sapan bişi çıkıo o noya ait ve parayı yatıramıorum nedense 181 i aradım ordanda bişi çıkmadı il çevre ve şehirciliği arayın dedi aradım ilgilenen yok ??

Başlık
0
Tepki
1
@sule_05_
Bende 181'i aradim.Herkes farkli numaraya yonlendirip durdu en sonunda ilgili telefon numarasini alabildim ama 3-4 gundur bifiil ariyorum telefonu acmiyolar.Bimer'e sikayette bulunacagim.isterseniz 0312 410 18 65 numarasini arayabilirsiniz.Sikayet edip etmemek size kalmis ?

@sule_05_
Az once verdigim numara sonunda acabildi.0312 410 18 64 bu numaraya yonlendirdi,arayip durumu izah ederseniz yeni referans numarasi veriyolar. ?

Başlık
3
Tepki
11
Yeni Çevre Görevlisi Belgesini alanlarda şuan e-izin kısmı boşmuş. 1-2 gün içerisinde konuyu çözecekleri bilgisini verdiler.

Başlık
0
Tepki
1
arkadaşla merhaba,
vize sürecini başlat dediğimde referans numarası çıkmadı bende nerede çıkması gerekiyor acaba yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca başvuru belgeleri de çıkmıyor.

nurten

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
7
Eksiklik bildirimi alan arkadaslar eski yükledigim belgeler hala mevcut silme işlemi yapılmıyor yeni belgeleri nasıl yuklediniz

@Sevinç ÇELİK
Fotoğraf nerde yuklenecek

mervetok

Üye
Başlık
0
Tepki
11
Arkadaşlar cevre gorevlisi uzaktan eğitimı tamamladiktan ne kadar süre sonra belgeyi almamız gerek ? Eğitimi geçen yıl almıştım. Sistemde Cevre gorevlisi serfitikanız bulunmamaktadir ibaresi var. Yani belge başvurusu için tekrar mı egitime katılmam gerek? Şimdiden teşekkürler.

@Fatih Koçak
Merhaba, bu sorunu nasıl hallettiniz. Ben eğitimi geçen yıl almıştım suan serfitikam da sistemde yok. Eğitimi aldıktan sonra belli bir süre var mı belge başvurusu için acaba ?

milhan

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
6
Geri sayım başlıyor ama imzalayamıyorum. Bu şekilde kalıyor.yardımcı olursanız sevinirim.
cats.jpg

Özkan Baykanoğlu

Daimi üye
Başlık
5
Tepki
54
soyadı değişikliği nasıl yapılacak ?
Değişiklik yapmak istedim fakat, yeni başvuru gibi algılayıp taslak olarak kaydetti. Çevre görevlisi eğitimi alınmadı uyarısı veriyor.

Mevcut durumdaki belge de görüntülenmiyor ? Hata veriyor

mervetok

Üye
Başlık
0
Tepki
11
@gunes06
@Özkan Baykanoğlu

Belge başvuruşu yaparken eğitim bulunmamaktadir ibaresi mi var sizde de? Aynı sorun bende de var ben eğitim tamamlamistim hatta serfitikam sistemde yüklü idi. Ama suan görünmüyor hiç bir sekılde. Sizde ki sorun da mı böyle ?

ezgig

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
73
@Özkan Baykanoğlu
Özkan Bey sorunu çözebildiniz mi acaba? İş arkadaşımın aynı şekilde ve düzeltemiyoruz. Üzerindeki tesislerin aylık programını da yapamıyoruz.

Ayrıca benimde aralık ayı öncesi belgemi yenilemem gerek. Eğitim ve sertifikamı aldım. Ancak sınav bilgilerime girdiğimde 1 hafta arayla iki sınava girmişim gibi iki sınav bilgisi var. Herkesin böyle mi?

Dosyalar

Başlık
0
Tepki
1
merhaba arkadaşlar,

2014 yılında çevre görevlisi eğitimini tamamladım. şimdi belgemi almak istiyorum ama detaylı bilgi bulamadım. daha önceden detaylı bir şekilde yazılan bir yazı varsa paylaşabilir misiniz?(e-imza sürecinde belge başvurusuna kadar)

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
@mehmet mehmet

Eğitimi 2014'te aldınız ama belgeyi çıkarttırmadınız mı? Hiç uğraşmayın :) Zaten geçerliliği dolmuştur, 4 yıllık o belgeler. Sıfırdan eğitime katılmanız gerekiyor. TÜÇEV ve Bakanlığın sitesini kontrol edin, tahminen Eylül - Kasım ayları arasında yeni eğitim açılacak. Uzaktan Eğitime kayıt olacaksınız. E-İmza almak istiyorsanız PTT'ye gidip alabiliyorsunuz, ben mobil imza aldım. E-İmza'nın gelmesi 2 gün ile 1 hafta arası sürüyor. Mobil imza için hattınız 128 kb ise hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan, sadece SMS ile aktifleştirebiliyorsunuz.

Uzaktan eğitime kaydolduktan sonra eğitim videoları düşüyor hesabınıza. 1 Hafta içerisinde (en son hatırladığım kadarıyla) 51 videoyu izleyip, video sonundaki soruları çözüyorsunuz. Soruları bitirdikçe yeni videoya aktarıyor sizi. Hepsi bittiğinde, bir sertifika veriyor. Daha sonra siz, ecbs.cevre.gov.tr adresine girip; ŞAHIS UYGULAMALARI > YETERLİK İŞLEMLERİ sayfasından sertifikanızı yüklüyorsunuz. Sizden ücret talep ediyorlar, ki bu da referans numarası ile sistemde görünüyor zaten. Halk Bankası Şubesine gidip, elden yatırıyorsunuz, sonra dekontu sisteme yüklüyorsunuz. Birkaç gün içinde onaylanmış oluyor.

milhan

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
6
Çevre görevlisi başvurum kabul edilmedi.Bu şekilde bir uyarı çıkıyor ne demek istediğini anlamadım acaba yüklediğim diplomanın boyutları çok mu büyük?Hangi boyutlarda olmalı?Lütfen yardımcı olun.
kjujbjhnip.jpg

Başlık
0
Tepki
1
@Cem Yılmaz

bilgilendirme için teşekkürler. bakanlıktaki yetkililerle konuşunca başvuru yapıp belgeyi alabileceğim bilgisi verildi. mobil imza almayı düşünüyorum ama eskiden vodafonda sorun yaşanılıyordu. şimdi vodafone ile mobil imzayı kullanabilir miyim?

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
27
Tepki
2.703
Mezuniyet
2013—14
@mehmet mehmet

Eski sistemde Vodafone yoktu. Şimdi üç hat da görünüyor ancak çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi veremeyeceğim. Ben Turkcell kullanmaktayım, sorun yok.

Yukarı Alt