• CMNet Online Söyleşiler #1 - Artemis Arıtım insan kaynakları müdürü Sayın Hakan Maden ile Kariyer Basamakları ile başlıyoruz.
    Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe
    Saat: 20.30

Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

ftmnyz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
atık yönetimi
dosya uygun boyutta değil diyor dekont yüklemek istediğimde neden? hem tarattım hem resim çektim olmuyor

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
@ftmnyz Günaydın PDF olması gerekiyor. Jpeg vb. olanları sistem kabul etmiyor.

@mert053 Eğitim sertifikasının 1 yıl süresi var. Eğer vize eğitimi ise daha önce aldığınız Çevre Görevlisi Belgenizin süresinin dolmasına 1 ay kala başvuruyu yapmış olmanız gerekir. Yoksa Belge harç bedelinin % 50 si kadar ceza ödersiniz.

Fikret C

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlık
elektronik imza ile kullanırken Chrome da sağ üst köşede bulununan üç noktadan - diğer araçlar- uzantılar deyip ClickOnce for Google Chrome kapatıp açmanız gerekmektedir. Bunu yapmadan önce netframework ve chrome eklentilerinin ve ayrıca meta4 programının yüklenmiş olması gerekmektedir.

Ekli dosyalar

yusufkoz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi
teşekkürler işe yaradı :harika:

Haattiiccee

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
@Ahmet TEKYILDIZ
eğitimi dört sene önce aldım ve belgemi kullanacak bir alan olmadığı için kullanmadım. bugün deniyor ki kullanırsam cezası varmış aktifleştirirken. ben bunun mantığını anlamadım varsa tabi bir mantığı..

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
@Haattiiccee Merhaba eğer vize süresi içinde başvuru yaparsanız herhangi bir ceza yok. Ama süreyi aşarsanız 2018 fiyatı için konuşuyorum Çevre Görevlisi Belgesi harç bedeli 280+ (% 50 ceza) 140 TL toplam 420 TL ödersiniz. Sistemi bu şekilde kurmuşlar ilk defa alıyorsan sorun yok ama belgen var ve süreyi aşarsan ceza var.

EmreGokkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bursa Entegre Enerji
Arkadaşlar merhaba , çevre görevlisi belgesini almak için e imza ile imzaladıktan sonra değerlendiriyor aşamasında , yaklaşık ne kadar sürede bu onaylanır , iş yerinden bekliyorlar işlemleri nasıl hızlandırabilirim daha önce başına gelen var mı acaba ?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@EmreGokkaya

1-2 Hafta civarı sürüyor (ben ilk alırken tam 1 hafta sürmüştü ama yakın zamanda 3 günde çıkan arkadaşlarımız var), hızlandırmanızın ne gibi bir yolu olabilir ki? Sonuçta devlet memuruna gitti ve o da inceleyecek. Diğer belge alanlar gibi sizinki de sıraya konacaktır.

EmreGokkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bursa Entegre Enerji
telefon açıp işlem önceliği falan isteyebilir miyim acaba ;):rolleyes:

gizemmkk

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba , çevre görevlisi belge başvurusunda bende diplomam kayıtlıymış, edevlet üzerinden mezuniyet belgesi istiyor, ama eskisini silip yenisini yükleyemiyorum. daha önce yapan var mı acaba?

EmreGokkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bursa Entegre Enerji
@gizemmkk
yeterlik uygulamarından , kişisel bilgiler , oradan belge kısmına gelin eğitim bilgileri kısmında kayıtlı olan belgenizin yanında çarpı işareti var ona basıp onay verin silinecektir.

Mustafa.Durak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Durmaz Motorlu Araçlar Otomotiv Servis Yedek Parça Geri Kazanım Dönüşüm San. ve Tic. Ltd. Şti
yeni bir eğitim yok belge ücreti

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@aslıhan topçu

Belge bedeli o, eğitim yok. 2 Gün önce yapsaydınız 280 TL idi. Şimdiki fiyatı bu.

crncrn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARITMA TESİSİ
Arkadaşlar merhaba
Kanun değişikliği sonrası Çevre mühendislerinin hala çevre görevlisi belgesi alması gerekiyor mu?
Bu konuda bakanlık ile görüşen oldu mu?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@crncrn

Bakanlığın ilgili duyurusu Yeterlik Uygulamasında yazıyor. Yönetmelik değişene kadar eskisi geçerli. Eski yönetmelikte de çevre mühendisi olmanız yeterli değil, çevre görevlisi eğitimi almış olmanız gerekiyor. Ancak ne zaman değişir bilmiyoruz. Biz de beklemekteyiz.

Deniz93

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
akpet tekstil hurda
Arkadaşlar merhaba 2017 yılında çevre görevlisi uzaktan eğtim aldım ancak çalışma hayatına geçmeden belgeyi aktif ettirmedim şuan okuduğum kadarıyla eğitimden sonra bir sene hak varmış belgeyi aktif hale getirmek için bu konuda bilginiz var mı ne yapmam gerekir

Reak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
üniversite
Merhaba arkadaşlar, çevre görevlisi belgesi ücretini bana verilen referans numarasıyla dün yatırmıştım sistemde ödenmedi yazısı güncellenir belki diye biraz bekledim fakat değişiklik olmadı ben de dekont ve gerekli belgeleri istenen formatta yükledim ancak bilgilerimi onayla deyince ısrarla ''Ödeme yapmadan başvuruyu tamamlayamazsınız. Ödeme alanında belirtilen Referans Numarasıyla ödeme yapınız'' diyor hatta taslak halinde duran başvuruyu silip tekrar belgeleri yükleyip denedim yine de aynı sonucu alıyorum. Yardım almak için kimi aramalıyım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana? Teşekkür ederim.

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Seçkon Çevre İş Sağlığı Danışmanlık
Yeterlik sistemi açılırken bulunan e-posta adresleri var.Sıkıntınızı yazarak, ekran görüntüsünü ve dekont ile eposta adresine gönderin veya Fatih Bey'in de dediği gibi Adnan beyi arayabiliriniz

1Çevresel Etki, İzin ve Lisans Genel Müdürlüğüeyeterlik@csb.gov.tr(0312) 410 10 00
2Mehmet GÜRSOYmehmet.gursoy@csb.gov.tr(0312) 410 10 00

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
@Reak
Bakanlıkta Adnan Macit Bey var ona ulaşabilirsin.
Zamanında bana yardımcı olmuştu kendisi.

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
çevre danışmanı
Merhaba,

Çevre Mühendisleri için çevre görevlisi belgesi en son kalktı diye biliyordum. Ancak bakanlık sayfasında değişen bir şey yok. Eğitim alınacak gibi bilgiler var. Çevre görevlisi belgemi güncellemeli miyim?

22314