• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi belgesinde soyadı değişikliği

kübra baran

Kayıtlı Kullanıcı
İyi akşamlar arkadaslar ..bir suredır uzak kaldıgım ıcın tam nasıl nerden yapılacagını anlamadım eçbs de..evlilikten dolayı soyadımızı nasıl degıstırıyoruz ?

Kübra hanım merhaba. süreci yeni yaşayan biri olarak size yardımcı olabilirim. Entegre Çevre Bilgi Sistemi'ne girip Şahıs uygulamalarım seçeneğine tıklıyorsunuz. Oradan yeterlilik uygulamasına giriyorsunuz. Kişi başvurusu sekmesinden çevre görevlisi başvurusu seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan sayfanın sağ alt kısmında soaydı değişikliği ile ilgili bir buton çıkıyor. Ona tıklayıp diploma, yeni kimlik kartı vb. dosyalar yüklemeniz gerekiyor. Yükledikten sonra imzaya gönderiyorsunuz. Eğitiminiz güncel mi?

Evet egitimim güncel cok once egıtımı aldım parayı yatırdım ..ama dedıgınız yerı bır ruelu goremedım ..ekran goruntusu atma sansınız var mı ?

Arkadaşlar merhaba,
benim soyadım değişti ancak ECBS sisteminde de TC kimlikten dolayı değişmiş gözüküyordu, e imza mı da yeni değiştirdim soyadımı, sistemden imza atamıyorum, acaba sistemden soyadı değişikliği yapmadığım için midir? şimdi yapmaya çalışıyorum ama yine imza atamıyorum

Bende soyadımı ikili kullanıyorum şuan ve belgemin güncelliğine iki sene var daha. Sistem e devletten çekmiş durumda e imzamı değiştirdim fakat çevre görevlisi belgemde eski soyadım var. Yakın zaman da gfb başvurusu yapacağım. Değiştirmek mi gerekiyor mutlaka. Süreci bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Arkadaşlar,
Soy isim değişimine başvurmanız gerekiyor. E imza, sistem ve belge aynı soyad ile olmalı. Çevre Görevlisi belgesi için soy isim güncellemesi oluyor sadece yıl eklenmiyor ücrette ödenmiyor diye hatırlıyorum.

Esra Hanım bilgilendirme için teşekkür ederim. Ne kadar sürede gerçekleştiği hakkında bilginiz var mı acaba?

Soy isim için başvurdum 1 hafta bile sürmeden onaylandı belgem. E imza zaten hemen değişiyor.

Önce eski soyadınla olan e imza ile imzalaman gerekirdi. Daha sonra e imza değişikliği yapmalıydın. Çünkü ben önce yenileme başvurusu yaptım daha sonra e imza aldım.

@ısparta bakanlık personeline sormanız gerekir sanırım. Belki onlar sistemden bir şeyler yapabilirler. Dediğim gibi ben önce başvuru yaptım daha sonra e imza aldım yeni soyadımla.