Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Nagihan Tokatlı tarafından paylaşıldı.

 1. Nagihan Tokatlı

  Nagihan Tokatlı CMNet Üyesi

  merhaba arkadaslar

  omü çevre mühendisliği mezunuyum.bir sorum olacak cvp veririseniz sevinirim çevre göevlisi olabilmememiz için deneyim gerekiyormu acaba?

  teşekkürler.
   
 2. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Hayır en ufak bi deneyim gerekmiyor.. Zaten yeni çıkan bir alan vede Çevre Mühendisliği dışı kişilerde giriyor malesef.. Bakanlığın açtığı 2 haftalık bir eğitim ve sonrasında bir sınav ile Çevre Görevlisi Ünvanını alıyorsun..
   
 3. Eylem Karaca

  Eylem Karaca CMNet Üyesi

  olur mu arkadaşlar bu çevre görevlisi olmak için 2 yıl mesleki alanda çalışmış olduğunu ispatlayacaksın ben mi yanlış biliyorum 2 yıl deneyimm yazıyordu
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu


  Burada tecrübe şartı aranmıyor yönetmeliğin tamamında da rastlamadım. Nerede yazdığını söylet misiniz?
   
 5. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Yönetmelik ilk çıktığında bu polemik varmış. 2 yıllık tecrübe gerekiyor diyorlardı. Ben de hiç görmedim onu ama şu an yok öyle bir şey. Sadece danışmanlık şirketlerinde Çevre Görevlisi ünvanı ile çalışacaksanız 2 yıllık tecrübe gerekiyor. Tesislerde Çevre Görevlisi olarak çalışmak veya Çevre Yönetim Birimi dahilinde çalışmak için böyle bir şart yok.
  Sınava girenler var mı aramızda bugünkü ? Yorumları merak ediyorum !
   
 6. Ufuk Habib Gözler

  Ufuk Habib Gözler CMNet Üyesi

  Yönetmelikte tecrübe ile ilgili herhangi bir ibare yer almıyor. fakat sonradan yayınlanan tebliğde 2 yıl tecrübe şartı geçti. ilginç ve kafa karıştırıcı.Tebliğin ilgili kısmı:
  Çevre görevlisi adaylarında aranacak nitelikler
  Madde 13 – (1) Çevre görevlisi eğitimi alacak kişilerde aranacak şartlar şunlardır.
  a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  b) En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarının mühendislik, fizik, kimya, biyoloji veya veteriner hekimliği bölümlerinden mezun olmak,
  c) Kamu kurumlarında veya özel sektörde çevre ile ilgili olarak en az iki yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek,
  ç) Yüz kızartıcı suçlardan hüküm almadığını sabıka kaydı ile belgelendirmek.
  (2) Çevre görevlisi olmak isteyenler, yukarıda belirtilen bilgi ve belgelerle elektronik ortamda Bakanlığa müracaat ederler.
   
 7. Eylem Karaca

  Eylem Karaca CMNet Üyesi

  arkadaşlar bende bunu kasttetmiştim işte 2 yıl diyerek
   
 8. Sibel Çetin

  Sibel Çetin CMNet Üyesi

  Çevre Görevlisi Eğitim Programında danışmanlık firmalarında çalışacaklar için 2 yıl deneyim şartı, koordinatör için 3 yıl deneyim şartı aranırken, fabrikalarda çalışacak çvre görevlilerinde deneyim şartı aranmayacağı belirtilmiştir. Sanırım Yeni düzenlemeler yapılıyor.
   
 9. Zeynep Engin

  Zeynep Engin CMNet Üyesi  Burada yazan çevre görevlisi eğitimi alacak olan kişiler için geçerli. Yani çevre mühendisliği bölümü dışından sınavla belge alanlar için.Çevre mühendisleri sınavsız belge alabiliyor.Yani bu madde çevre mühendisleri için geçerli değil.
   
 10. Zeynep Engin

  Zeynep Engin CMNet Üyesi

  eylem28


  Burada yazan çevre görevlisi eğitimi alacak olan kişiler için geçerli. Yani çevre mühendisliği bölümü dışından sınavla belge alanlar için.Çevre mühendisleri sınavsız belge alabiliyor.Yani bu madde çevre mühendisleri için geçerli değil.
   
 11. Mehmet Zekai

  Mehmet Zekai CMNet Üyesi

  Hastanelerin bünyesinde Çevre Görevlisi bulundurma zorunluluğuna tek bir yönetmelikle ulaşamazsınız.. İlk olarak, ÇKAGİLHY Ek 1 ve Ek 2 listeleri incelenerek, tesisin Çevre İzni'ne tabi olup olmadığı tespit edilir; ÇKAGİLHY Ek 2 Madde 10.14; "Hastane ve sağlık kuruluşları (yatak kapasitesi 20 ve üzeri olanlar).*".... Herhangi bir saplık kuruluş 20 ve üzeri yatak kapasitesine sahipse, Çevre İzni'sürecinden geçmek zorundadır... Çevre Görevlisi çalıştırma zorunluluğu konusunda Çevre Denetimi Yönetmeliği'ne bakmak gerekir.
  Çevre Denetimi Yönetmeliği, İkinci Bölüm
  Denetime tabi tesisler veya faaliyetler
  MADDE 5 – (1) Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan tesis veya faaliyetler çevre denetimi kapsamındadır.
  Denetime tabi tesislerin veya faaliyetlerin yükümlülükleri
  MADDE 6 – (1) Denetime tabi tesis veya faaliyetler;
  a) Geçici 1 inci maddede belirtilen süreler içinde tesis veya faaliyetler, en az üç çevre görevlisinden oluşan çevre yönetim birimi kurmak ve/veya çevre görevlisi çalıştırmak veya Bakanlıkça yetkilendirilmiş firmalardan bu amaçla çevre yönetim hizmeti satın almakla,
  yükümlüdür.
   
 12. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  çevre denetimi yönetmeliğine bakmaya gerek bile yok aslında.Çevre iznine tabi ise çevre iznine kim basvuru yapabiliyor?.(danışman firma ya da çevre görevlisi )
   
 13. Mehmet Zekai

  Mehmet Zekai CMNet Üyesi

  yönetmeliğe bakmaya gerek yok dğl... Çevre iznine danışman firma ya da çevre görevlisi başvuru yapabilirderken, zaten yönetmeliği konuşuyoruz...
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları