Çevre Görevlisi Sınavı Duyurusu

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.535
Beğeniler
3.550
Şehir
Astana
#1
[FONT=&quot]ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI UYGULAMA TAKVİMİ


asd.jpg

[FONT=&quot]Yukarıda belirtilen takvim;[FONT=&quot] Çevre Denetimi Yönetmeliği kapsamında, Kasım-Aralık 2009, Ocak 2010 Aylarında Bakanlık tarafından düzenlenen Çevre Görevlisi Eğitimine katılan katılımcılar ve 15 Şubat- 03 Mart 2010 tarihinde düzenlenecek Çevre Görevlisi Eğitimine katılacak katılımcılar için geçerlidir.

[FONT=&quot]Başvurular ve Sınav Ücreti
[FONT=&quot]-[FONT=&quot] Sınava[FONT=&quot]girecek her aday[FONT=&quot] 45 TL[FONT=&quot](kırkbeş TL[FONT=&quot] KDV dahil[FONT=&quot])[FONT=&quot]sınav masrafı EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin[FONT=&quot] T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARAŞubesinin, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden herhangi birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile [FONT=&quot]sınav uygulama takviminde belirtilen[FONT=&quot]tarihler arasında yatıracaktır.
[FONT=&quot]-[FONT=&quot] Sınav ücretini yatıran her adaybaşvurusunu[FONT=&quot] sınav uygulama takviminde belirtilen[FONT=&quot] tarihler arasında
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
internet adresinden yapacaktır.
[FONT=&quot]-[FONT=&quot] Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatırmış olan adayların/kurumların ödedikleri ücretler kesinlikle iade edilmez. Ancak; Adayın kendi kusuru dışında idari sebeplerle sınava giremeyen adaylar sınavın ait olduğu yıl içinde ve banka dekontu /ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilir. Herhangi bir idari sebeple sınava giremeyen ve bu mazereti EĞİTEK tarafından kabul edilen adayın, başvuruda bulunması halinde yatırdığı sınav ücreti kendisine ödenir.

[FONT=&quot]Sınav Uygulaması
[FONT=&quot] ÇOB[FONT=&quot]Çevre Görevlisi Sınavı, sınav uygulama takviminde belirtilen tarihte Pazar Günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.
[FONT=&quot]-[FONT=&quot] Adaylar sınava sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
[FONT=&quot]-[FONT=&quot] Sınav esnasında ÇOB’un ve ilgili birimden bir yetkilinin/yetkililerin sınav bölgesinde/bölgelerinde görevlendirilmesine ilişkin işlemler ÇOB tarafından sağlanacaktır.
[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Adaylar sınav esnasında ve sınavın yapıldığı binada sigara içmeyecekler, içenler hakkında da[FONT=&quot]5727[FONT=&quot] sayılı[FONT=&quot] Kanun[FONT=&quot]gereğince işlem yapılacaktır.
[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Adaylar sınav sonuçlarını, sınav uygulama takviminde belirtilen tarihte ÇOB’dan öğreneceklerdir. Ayrıca sınav sonuçları
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
[FONT=&quot] internet adresinden yayımlanacaktır.

[FONT=&quot] İtirazlar
[FONT=&quot]-[FONT=&quot] Adaylar sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını soru ve cevap anahtarının
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
internet adresinde yayımından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların adaylara duyurulmasından itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde ÇOB’ayapacaklardır. Aday itiraz başvuruları Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün T.C Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesindeki 5495218-5001 no’lu hesabına 10 YTL (On YTL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
[FONT=&quot]Yapılan bu itirazları ÇOB değerlendirerek, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yönelik olanları sonuçlandırmak üzere EĞİTEK’e gönderecektir. EĞİTEK bu itirazları 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırarak ÇOB’a bildirecektir.
[FONT=&quot]Çevre Görevlisi Sınavına[FONT=&quot] ait sorulara yapılan tüm itirazlar ÇOB tarafından, cevaplandırılacaktır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara ÇOB tarafından bildirilecektir.


[FONT=&quot]Değerlendirme
[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Değerlendirme grup numaraları aşağıda tabloda belirtildiği gibidir.

GRUP NO
[FONT=&quot]ÇEVRE GÖREVLİSİ [FONT=&quot] SINAVI GRUP ADI

1
[FONT=&quot]Çevre Görevlisi

[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılısayılacaktır ve başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülünü kullanılacaktır.
[FONT=&quot]Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.
[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dahil edilecektir.
[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.


Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.


asd.jpg
 

Özge Gökmen

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
26 Şubat 2009
Mesajlar
88
Beğeniler
31
#2
Sınav sorularındaki yanlışlığa itiraz etmek ve düzelttirmek için de, o hatayı yapan kuruma para mı yatırmamız gerekiyor. Çok ilginç geldi açıkçası. Hele ilk sınavdaki hatalı soruları düşününce kurum yanlış soru sormaktanda epey para kazanacak anlaşılan
 

Yukarı Alt