• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Sınavı Duyurusu

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI UYGULAMA TAKVİMİ


asd.jpg

Yukarıda belirtilen takvim; Çevre Denetimi Yönetmeliği kapsamında, Kasım-Aralık 2009, Ocak 2010 Aylarında Bakanlık tarafından düzenlenen Çevre Görevlisi Eğitimine katılan katılımcılar ve 15 Şubat- 03 Mart 2010 tarihinde düzenlenecek Çevre Görevlisi Eğitimine katılacak katılımcılar için geçerlidir.

Başvurular ve Sınav Ücreti
- Sınavagirecek her aday 45 TL(kırkbeş TL KDV dahil)sınav masrafı EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARAŞubesinin, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden herhangi birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile sınav uygulama takviminde belirtilentarihler arasında yatıracaktır.
- Sınav ücretini yatıran her adaybaşvurusunu sınav uygulama takviminde belirtilen tarihler arasında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
internet adresinden yapacaktır.
- Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatırmış olan adayların/kurumların ödedikleri ücretler kesinlikle iade edilmez. Ancak; Adayın kendi kusuru dışında idari sebeplerle sınava giremeyen adaylar sınavın ait olduğu yıl içinde ve banka dekontu /ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilir. Herhangi bir idari sebeple sınava giremeyen ve bu mazereti EĞİTEK tarafından kabul edilen adayın, başvuruda bulunması halinde yatırdığı sınav ücreti kendisine ödenir.

Sınav Uygulaması
ÇOBÇevre Görevlisi Sınavı, sınav uygulama takviminde belirtilen tarihte Pazar Günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.
- Adaylar sınava sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
- Sınav esnasında ÇOB’un ve ilgili birimden bir yetkilinin/yetkililerin sınav bölgesinde/bölgelerinde görevlendirilmesine ilişkin işlemler ÇOB tarafından sağlanacaktır.
- Adaylar sınav esnasında ve sınavın yapıldığı binada sigara içmeyecekler, içenler hakkında da5727 sayılı Kanungereğince işlem yapılacaktır.
- Adaylar sınav sonuçlarını, sınav uygulama takviminde belirtilen tarihte ÇOB’dan öğreneceklerdir. Ayrıca sınav sonuçları
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
internet adresinden yayımlanacaktır.

İtirazlar
- Adaylar sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını soru ve cevap anahtarının
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
internet adresinde yayımından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların adaylara duyurulmasından itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde ÇOB’ayapacaklardır. Aday itiraz başvuruları Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün T.C Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesindeki 5495218-5001 no’lu hesabına 10 YTL (On YTL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
Yapılan bu itirazları ÇOB değerlendirerek, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yönelik olanları sonuçlandırmak üzere EĞİTEK’e gönderecektir. EĞİTEK bu itirazları 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırarak ÇOB’a bildirecektir.
Çevre Görevlisi Sınavına ait sorulara yapılan tüm itirazlar ÇOB tarafından, cevaplandırılacaktır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara ÇOB tarafından bildirilecektir.


Değerlendirme
- Değerlendirme grup numaraları aşağıda tabloda belirtildiği gibidir.

GRUP NO
ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI GRUP ADI

1
Çevre Görevlisi

- Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılısayılacaktır ve başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülünü kullanılacaktır.
Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.
- Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dahil edilecektir.
- Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.


Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


asd.jpg
 
Sınav sorularındaki yanlışlığa itiraz etmek ve düzelttirmek için de, o hatayı yapan kuruma para mı yatırmamız gerekiyor. Çok ilginç geldi açıkçası. Hele ilk sınavdaki hatalı soruları düşününce kurum yanlış soru sormaktanda epey para kazanacak anlaşılan
 
Üst