• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre görevlisi vize uzaktan egitim katılım sertifikası

gülçe tıraş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ekşi inşaat
merhaba arkadaşlar vize eğitimine katıldım ve videoları bitirerek katılım sertifikamı aldım bundan sonra nasıl bir süreç izlemem gerekiyor?Ayrıca yeniden bir ücret yatırmam gerekiyorsa süresi nedir? şimdiden teşekkür ederım

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yukarıdaki web sitesine girip ŞAHIS UYGULAMALARI > YETERLİK İŞLEMLERİ kısmına girmeniz gerekiyor. Açılan sayfada "KİŞİ BAŞVURU TAKİP > ONAYLANMIŞ BAŞVURULARIM" sayfasına girerseniz mevcut belgenizi göreceksiniz. İŞLEM butonuna tıkladığınız zaman yeşil renkte "Vize Sürecini Başlat" seçeneği geliyor. Buradan gereken dosyaları yükleyince 280 TL'lik bir ücret daha ödemeniz gerekecek. Sonrasında işlemleriniz tamamlanmış olacak.

@gülçe yılmaz

Süreniz ne zaman doluyor, bence önemli olan bu. Belgenizin süresinin dolmasına 1 ay kalana kadar başvurunuzu yapmış olmanız gerekiyor. Yoksa ücret %50 artıyor. Eğer şimdi başlatırsanız süre ibaresi yazmaz ama "ivedilikle" yatırmanız gerekir. 2019 Yılının Ocak Ayı'nda fiyatlara zam geleceğini hatırlatmak isterim.

@Cem Yılmaz
cem bey ben de eğitimi biraz önce tamamladım. Belge sürem 8 kasım 2018 de bitiyor. Benim işlemleri hemen başlatmam mı gerekiyor?parayı hemen yatırırım da iki gün içerisinde e imza alabilir miyim? ayrıca e imza için operatör fark eder mi?

@DefnEsra

Son sorunuzun cevabı hem evet hem hayır. Duruma göre değişir, PTT'den alan arkadaşıma 2. gün gelmişti. Diğer sorunuza gelecek olursam, %50 cezalı ödeme açılacaktır diye düşünüyorum. Çünkü yönetmelikte de geçen ibare, 1 ay önce başlatılmış olması gerektiği yönünde.
İlgili yönetmelik:

@DefnEsra
Merak etmeyin, vize eğitimini tamamladıysanız sorun yaşamazsınız. Zaten vize eğitiminin başında 01.11.2018-01.08.2019 tarihleri arasında bitenleri kapsıyor şeklinde uyarı veriyor.

@Cem Yılmaz
Ben deneme amaçlı sistemi göreyim diye yanlışlıkla başvuru yaptım 2019 un 10.ayında bitiyor belgem daha zamanı var birşey olur mu :(