• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre - isg konferansı

Sadiye Yüce

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.
KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

ÇEVRE - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
KONFERANSI

28 MAYIS 2009 - İSTANBUL
ModeratörOlcay DOĞAN (Daire Başkanı, Halkbank Eğitim Daire Başkanlığı)

09:30-10:00AÇILIŞ KONUŞMALARI

10:00-11:00

Kurumsal sosyal sorumluğun temel ilkeleri, uygulama esasları, örnek uygulamalar, uluslararası gelişmeler ve konunun KOBİ'ler için önemi
Mikael P. HENZLER
Çevre Mühendisi
KSS Uzmanı

11:00-11:20ÇAY - KAHVE ARASI

11:20-12:30

Kurumsal sosyal sorumluluğun çevre ve iş sağlığı güvenliği açısından önemi, iş kazası istatistikleri, iş kazalarının nedenleri, örnek olaylar, cezai ve idari yaptırımlar, maddi ve manevi tazminatlarGürbüz YILMAZ
Makina Mühendisi
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
OHSAS 18001 Baş Denetçisi

12:30-13:00

İş sağlığı ve güvenliği mevzuatının temel ilkeleri, KOBİ'lerin yükümlülükleri, işyerinde bulundurulması gereken belgeler, idari yaptırımlar
Mahmut ÇANDIR
Fizik Yüksek Mühendisi
Emekli Baş İş Müfettişi

13:00-14:00ÖĞLE YEMEĞİ ARASI

14:00-14:50

Çevre mevzuatı hükümleri ve KOBİ'lerin yükümlülükleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ve SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardının firmalara sağlayacağı faydalar
Gülşen İŞÇİLİK
Çevre Mühendisi
ISO 14001 Baş Denetçisi

14:50-15:10ÇAY - KAHVE ARASI

15:10-16:00

Çalışma ortamındaki risklerin çalışanların sağlık ve güvenliğine etkileri, risk değerlendirme yöntemleri,
risk değerlendirme uygulama esasları, örnek olaylar
Necati İLHAN
Makina Mühendisi
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
OHSAS 18001 Baş Denetçisi

16:00-16:45Dış kaynaklı orta ve uzun vadeli krediler, kredilendirme sürecinde çevre ve iş sağlığı güvenliğinin önemi ve rolü
Soru ve Cevaplar
Recep GÜLEÇ
Bölüm Müdürü
Halkbank Uluslararası Bankacılık Daire Başkanlığı

YERGRAND CEVAHİR HOTEL VE KONGRE MERKEZİ
Darülaceze Cad. Okmeydanı Şişli/İSTANBUL

KATILIM KOŞULLARIGenel katılıma açık olan konferansa katılım ücretsizdir. Konferansa katılım için aşağıdaki katılım formunu doldurarak kss@halkbank.com.tr adresine e-mail ya da 0312.289 17 90 numarasına faksla göndermeniz yeterlidir.

SAĞLANAN İMKANLARKatılımcılara konularla ilgili eğitim dokümanlarının, çevre mevzuatı ve iş sağlığı güvenliği mevzuatının bulunduğu CD verilecektir. Öğle yemeği ikram edilecektir.
Katılımcılar arasından seçilecek KOBİ'lerin işyerlerinde KSS, çevre ve iş sağlığı güvenliği konularında bir gün süreli ücretsiz uygulamalı eğitim verilecektir.
Katılımcılar arasından seçilecek 1 KOBİ'nin işyerinde 12 ay süreli ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ya da OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmasına yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecektir.

KATILIM FORMUKatılım formu için lütfen tıklayınız.

RİSK Mühendislik Eğitim Danışmanlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.

Merkez : Turan Güneş Bulvarı No: 22/10 06550 Çankaya/ANKARA
Tel: +90.3... (pbx) Faks:+90.312.439 37 09 E-posta: riskmed@riskmed.com.tr

Bursa : Uluyol, Tezcan Sokak No:2 Aslantaş İş Merkezi Kat:5 No:34 Osmangazi/BURSA
Tel: +90.224.252 62 70 (pbx) E-posta: info@riskmed.com.tr