• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisans yönetmeliği

Erol DALKILINÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Daha önce Çevre Kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkındaki yönetmelikte ek-1 listesi 8.1 maddesinde iken Şimdiki Çevre İzin lisans yönetmeliğinde ek-2 listesi 8.2 maddesinde yer alan tehlikesiz atık geri kazanım tesisleriyle ilgili olarak; Yönetmelikte ek-1 tesisleri için ay da 2 gün bulunmalıdır. diyordu ama şimdiki çevre izin lisans yönetmeliğinde ek-2 listesine geçen bir tesis yine lisans süresi bitene kadar ek-1 olarak mı değerlendirilecek yoksa yeni yönetmeliğe göre mi ek-2 olarak mı değerlendirilecek?

Çevre izni alınmış ve eski yönetmelikte ek-1 listesi ve ayda 2 gün tesiste bulunmamız gerekiyor. ancak lisans süresi devam ediyor ve yeni yönetmelikte ek-2 listesinde yer alıyor. aylık denetimleri ek-1 olarak ayda 2 gün mü devam edecek yoksa ek-2 ayda 1 gün mü?

çevre izin lisans yönetmeliği kapsamında yeni başvuru yapan arkadaşlara bir sorum olacak, kapsam dışı olan faaliyetimiz için kapsam dışı yazısı almıştık dolayısıyla bir öncekii GFB yi red etmişlerdi sistemde.(sebep olarak ta faaliyetin kapsam dışı kaldığı belirtilmişti) şimdi yeni yönetmeliğe göre başvuru yapmak istiyorum uygunluk yazımı aldım ama sistem ilk aşamada bulunan başvuru çeşitlerinden hiç birine izin vermiyor- mevcut tesis ilk başvuru, GFB yenileme, yeni tesis ilk başvuru gibi. hepsinde başvuru tarihinden 6 ay geçti ise işlem yapamazsınız ibaresi çıkarıyor. sizce ne yapılmalı, il müdürlüğüne ulaşamıyorum şu anda?

@Ali Can Dalgıç

Benim de Ek-2 listesi 3.32 maddesine giren tesisimin şu anda başka bir maddeye girmediği için bakanlıktaki yetkililer danışmanlık hizmeti alması gerekli olmadığını söylüyor. Yani ek listede bulamıyorsak firma danışmanlık hizmeti almak zorunda değil