• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 listelerine tabi olmayan işletmelerin alması gereken izin /lisanslar

SemaYıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sertifika Belgelendirme Denetim Muayene ve Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti. - GOLDCERT
Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 listelerine tabi olmayan işletmelerin uymakla yükümlü olduğu yönetmelikler ve ya mevzuatlar hakkında nereden bilgi elde edebilirim? Biraz araştırma yaptım ama net bir şey bulamadım.
- 10 kişilik bir ofiste çalışıyorum. 2 adet klima kullanıyoruz. Çalışanların araçları bulunmaktadır. Atık pil ve kağıt kutularımız mevcut. Bizim almamız gereken uygunluk yazısı ve ya izinler var mıdır?

Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

SemaYıldızSema Hanım Merhaba, öncelikle olarak ne iş yapıyorsunuz? Yaptığınız işe göre Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinin Ek-1 ve Ek-2 kapsamları var. Eğer bu kapsamlardan herhangi bir ek madde ve/veya maddelere tabi olursanız Çevre İzin ve/veya Lisans Belgesi almak zorundasınız. Ancak kapsamda yer almazsanız o zaman muaf sayılırsınız ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından muaf yazısı alırsınız. Genel olarak yönetmelik,tebliğ vb. konuları
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
takip edebilirsiniz.

Merhaba Olgaç bey, teşekkürler. Bir sertifika belgelendirme firmasında çalışıyorum. İncelediğim kadarıyla.Ek-1 ve Ek- 2 kapsamına dahil değiliz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından muaf yazısı almak zorunlu mudur?

Siz ofis olarak çalışıyorsunuz. Muaf olunan tesislerin muaf yazısı alması gerekir. Ani bir denetimde kanıt olarak gösterirsiniz. Ancak ofis olarak çalışan yerlerin muaf yazısı almasına gerek yoktur.