• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre İzni Yenileme (Kapasite Artışından Dolayı)

Ahmet Kara

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
otomotiv
Merhaba arkadaşlar,

Tesisimizde 1/3 oranından fazla kapasite artışı olduğundan çevre izni yenileme sürecini başlattık ve il müdürlüğü uygunluk yazısına başvurduk. Uygunluk yazısı onaylandı fakat dilekçenin en altından GFB yenileme için kullanılabilir. Sistem ekranında ise ilk başvuru ve gfb seçenekleri aktif sadece bu problemle karşılaşan oldu mu? Sonuçta mevcutta GFB miz de var Çevre İznimizin süresinin dolmasına da daha 2 yıl var. Bizi GFB ye mi yönlendirdi tekrardan şuan anlayamadık.

Ahmet bey merhaba,

Sistem kapasite artışı başvurularında GFB'ye yönlendirme işlemine yönlendirmiyor. En azından ben 2 firmanın son 2-3 ayda kapasite artışından izin başvurularını yaptım uygunluk yazısından sonra direk kapasite artışından dolayı izin yenileme adıma geçirdi. Sizin sistemizde sıkıntı olmuş olabilir. Benim tavsiyem durumu bakanlığa iletip çözüm yolu bulmanız.

Saygılarımla.

Merhaba ,

Çevre İzin yenileme işlemini sistem üzerinden yaparken kapasite artışı kısmını işaretlemiş olmanız gerekir. Yani oradan ilerleme yaptığınızda GFB ye atmıyor.
O şekilde uyguladıysanız sistemsel bir sıkıntı oluşmuş olabilir.

merhaba konuyla alakasız ama hangi başlığa yazacağımı bilemedim acaba çevre görevli belgesi alma tarihleri ne zaman ben çevre mühendisiyim ve belgemin tarihi dolmuştu tekrar nasıl alabilirim