• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisi olarak şantiye şefi olabilir miyiz?

burhaneddin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atıksan geri dönüşüm-- Bilçev Proje--Doğaçev Çevre Danışmanlık
Arkadaşlar şantiye şefi olabilir miyiz çevre mühendisi olarak? Yada sağlamak gereken kriterler v.s var mıdır? Çalışan yada tanıdığı santiye şefi olan var mı?

çevre mühendisi olarak şantiye şefi olabilirsin. ama işin kriterlerini sağlayabiliyorsan örnek vermek gerekirse kamu kurumunun biri ihaleye çıkıp işi herhangi bir yüklenici aldıysa bu işin bir şartnamesi vardır o şartnamelerde şantiye şefinin özellikleri yazar sen bu şartların hepsini sağlamak zorundasın ancak ozaman şantiye şefi olursun. ama şöyle de bir durum var tabi kamu kurumu varsa karşınızda şartnamesinde idare beğenmediği ya da vasıfsız bulduğu yüklenici personelin değişmesini talep ederse yüklenici yeni bir personeli ... gün içinde bulmak zorundadır gibi ifadeler de vardır. karşı tarafla ters düşmemekte fayda var karşı tarafın kamu ya da özel olması farkmez tabi şartnameler ihalelerde hazırlanmak zorunda. ben daha iyi anlaşılsın diye örneklendirdim.

Iskinin taşeron firmasında çalışıyordum. O zamanlar şantiye şefimiz bayan bir cevre mühendisi idi. Şartları bilmiyorum ama 5 yıllık deneyim gibi birşey duymuştum. Bana sen de olabilirsin demişlerdi. Ilerde...