Çevre Mühendisleri Hakları

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Antalya ÇMO Şubesi olarak, meslektaşlarımızın haklarını aradığımızı ve bunu her platformda vurguladığımızı belirtmek isteriz. Haklarımız konusunda sesimizi duyurmak adına basında vermiş olduğumuz demeci sizlerle de paylaşmak ve desteklerinizi almak isteriz.
 

Ekli dosyalar

  • Antalya ÇMO Şubesi-1.jpeg
    Antalya ÇMO Şubesi-1.jpeg
    170.9 KB · Görüntüleme: 54
  • Antalya ÇMO Şubesi-2.jpeg
    Antalya ÇMO Şubesi-2.jpeg
    151.6 KB · Görüntüleme: 51

erdemaltun

Kayıtlı Kullanıcı
Farklı bir bakış açısı konuyu ele almak isterim. Çevre mühendisi işsizlik oranı nedir? Tüik araştırması var mıdır? Mesela kimya mühendisi çevre mühendisi gıda mühendisi ve kimyager işsizlik oranları karşılaştırmasını görmek isterim. Özellikle pandemi sonrası için bu konuda TUİK ile konuşulup genel bir araştırma istenebilir.
 

Kübra E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bu demeçler verilmeden önce ÇMO çevre görevlisi diye bir vasıfsızlaştırma ve işssizleştirme konusunda gerekli başarıları sağlasaydı keşke de 2014 mezunu ben bir gün lisans mesleğimi yapmayı düşünseydim keşke.
 

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
6666 KübraKesinlikle haklısınız ama çevre görevlisi tanımlamasına da karşı çıktığımızı hem sosyal medya üzerinde hem de yasal yollarla hakkımızı aradığımızı bilmenizi isteriz. Sizlerde destek verirseniz eminim sesimiz daha güçlü çıkacaktır. ÇMO Antalya şubesinin bu konuda yapmış olduğu bazı duyuru ve çalışmaları aşağıdadır, incelemenizi rica ederim.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Önceki cevapları görüntüle…

Çiğdem C

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Cem YılmazKim nasıl neyi savundu bilmiyorum ama onlar yanlışı savundu diye doğruyu savunmayacak değiliz veya sitem etmekle yetinmek de değiliz. Bırakalım hakkımızı savunan şubeler varsa arkasında duralım ve destek verelim derim. Eminim mevzuat için olumsuz görüşlerini dile getiren şubelerde olmuştur. birileri yanlış olanı "başarı" olarak tanımladılar diye susmayalım. (sözüm meclisten dışarı)
 

Kübra E.

Kayıtlı Kullanıcı
Çiğdem CÇiğdem Hanım şube olarak çabalarınıza sağlık kimse sizi tanımıyor bence şu an bu yazımın altında en azından. Ben de Çorlu hariç bir de Çevre Görevlisi Eğitimi tatilim (2014-2015 civarı) hariç herhangi bir ÇMO çalışanını ya da şubesini görmedim de takip de etmiyorum. ÇMO'nun bende herhangi bir olumlu itibarı yok, sizlere saygım sonsuz olmakla birlikte.

Mühendisliğimiz işverenlerin parasına ve mühendisliğe önem veren vicdanlarına kalmışken genel olarak ÇMO'nun herhangi birşeyini desteklemiyorum. Çevre Görevlisi gibi muhabbetler gider (neyse başka mühendislikler ve odalar üzerinden örnek vererek sizleri üzmek istemiyorum).

Çevre mühendisi, mezun olduğu için Odaya kayıt olarak tüm mühendislik işlemlerini yapabilmeli. Çevre mühendisi olmayanlara da istihdam sağlansın diye farklı sözde eğitimlerle yetki alanımıza peşkeş çekilmemeli. Benim ana fikrim bu. Çalışmalarınızın ve azminizin devamını diliyorum. Reaktif değil proaktif katılımlarla ÇMO'nun başarılarını kutlamayı canı gönülden diliyorum.
 

Serhat A.

Kayıtlı Kullanıcı
DSİ'de İnşaat Müh. yaptığı işlerin çoğunu yapabilme şansımız mevcut. Lakin DSİ, 100 küsür İnşaat Mühendisi'ne 1 Çevre Mühendisi alır. O Mühendisler de genelde Bölge Müdürlükleri'nde Laboratuar hizmeti verir.
 
Üst