Çevre mühendislerine üst üstü darbe

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Ara 2008
Mesajlar
334
Tepki puanı
56
Puanları
28
Evet arkadşlar herzaman belirtiğimgibi bu atamalarda da 1100 Çevre Mühendisi mezun olurken alımise sadece 14 evet sadece ONDÖRT bu sayıyı rakamla yada yaı ile yazmak göründüğü gibi bişey değiştirmiyor.
Çevre Denetim Yönetmeliği ile Yeni Mezun Çevre Mühendisi meslekdaşlarımızın çalışma alanları yok edilirken Devlet kapısıda sonuna kadar kapatıldı, bütün bu olanlar karşısında siz bir Çevre Mühendisi olarak ne yaptınız ne yapıyorsunuz. İş döndü dolaştı öz eleştriye geldi tabiki. Bizler mesleki alanımıza yapılan tacavuz ve gasplara daha nekadar sessiz kalacağız! Nekadar daha birilerinin bizler için birşeyler yapmasını bekleyeceğiz. Görüldüğü gibi kimse bizler için birşey yapmadı yapmıyor ve de yapmıcak. Yüzlerce orman mühendisi, yüzlerce inşaat mühendisi kamuya atanırken bizlerin ağzına bir parmak bal çalınıyor ve uyutuluyoruz. Yıllarca dirsek çürütüp onca zorlukları aşıp aldığımız diplomalar ne işe yarıyor soruyorum.Ben bu işten birşey anlamadım ama bütüm meslekdaşlarım okadar rahat ve bu durum okdar kanıksanmışki kimsenin sesini çıkardığı yok. Bir meslke grubu son iki-üç yıldır bitiriliyor gerek yeterlilik tebliğleri ile gerekse kamu personel alımında yapılan ayrımcılıkla.
Yıllardır Çevre Mühendisi olarak bu konularda nacizane düşüncelerimi siz meslekdaşlarımla paylaştım, bana dönem ve ciddi manada bu durumdan rahaztsızolan meslekdaşlarımın sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az.

2009/3 atamasında ise 10.000 üzrinde kadroya atamayapılırken 650 mühendis kadrosu ayrılmış ve bunun sadece % 2 hele mezun olan mühendisi sayısının atanan mühendis sayısına oranı ise % 1 allah aşkına ya bu okulları kapatın yada adam gibi alım yapın!

Allah yar ve yardımcımız olsun!
 

blackman

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Şub 2009
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Puanları
1
Çevre Denetim Yönetmeliği ile Yeni Mezun Çevre Mühendisi meslekdaşlarımızın çalışma alanları yok edilirken Devlet kapısıda sonuna kadar kapatıldı, bütün bu olanlar karşısında siz bir Çevre Mühendisi olarak ne yaptınız ne yapıyorsunuz. İş döndü dolaştı öz eleştriye geldi tabiki. Bizler mesleki alanımıza yapılan tacavuz ve gasplara daha nekadar sessiz kalacağız! Nekadar daha birilerinin bizler için birşeyler yapmasını bekleyeceğiz. Görüldüğü gibi kimse bizler için birşey yapmadı yapmıyor ve de yapmıcak.


Yanılmıyorsam tüm çevre mühendislerinin üye olması zorunlu kılınan bizim bir odamız var, odanın ismi çevre mühendisleri odası...Dün mail grubumuzda da paylaştım oda ile ilgili düşüncelerimi...Ve mail grubunda benden baska herkes nerdeyse odayı savundu,üye olun...gibi vb. mesajlar geldi...

Oda bizim için ne yapıyor arkadaslar?Odanın görevi nedir?Odanın görevi bizlerin hakkını savunmak değilmidir??Yoksa odanın görevi binlerce üyeden sadece aidatmı almak??Peki oda haklarımızı savunuyormu?Yapıyorsa da ne kadar hakkımızı savundugu belli oluyor...

Ülkemizde Çevre Mühendisliği diye bir meslek varmı?Ya da ülkemizde kaç kişi Çevre Mühendisinin ne iş yaptıgını biliyor??
 
Üst