• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Yönetim Birimi

H.Yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bsm
Günaydın,

Fabrikamızda çevre yönetim birimi kurmak istiyoruz. 2 çevre mühendisiyiz ve ikimizde daha önceden bir danışmanlık tecrübesine sahip değiliz. (Arıtma ile ilgileniyoruz)

Yıl başı itibariyle var olan danışmanlığı iptal edip, yönetim birimi kurulması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda yanlış birşey yapmamak ve gözden kaçırmamak adına elinizde yer alan check list tarzı dokümanlar varsa paylaşmanızı rica edeceğim :) (Özellikle ecsb sisteminin kullanılması hakkında)

"ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK" elimizin altında. İncelemelere başladık.

Sizlerden gelecek tavsiye ve bilgilendirmelere çook açığız :) Şimdiden teşekkürler.

Bakanlığın sitesi ve Yönetmeliği öncelikle inceleyin, Daha sonra danışmanlık vs. hizmetleri aldıysanız hangi evraklar dolduruluyor hazırlanıyor onlara bakın çünkü bunları artık siz yapacaksınız bunlar yol gösterecektir.

Merhaba,

Tesiste çevre yöetim birimi kurmak istiyoruz. Bunun için de gerekli tüm şartlar sağlanıyor. Ancak şöyle bir sorum olacak, 3 yıl tecrübeli çevre mühendisi kısmi zamanlı olarak başka yerde de çalışıyor. Farklı bir yer de çalışması çevre birimi kurma konusunda sorun yaratır mı ?

@vedatsrky

Yaratır. Yönetmelikteki ibare:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu ibarelerden sizin için önemli olan 2. bent. "Çevre yönetimi biriminde en az 2 (iki) çevre görevlisinin sürekli istihdam edilmesi" şeklinde geçiyor. Dolayısı ile başka bir işte çalışmaması gerekiyor kanuna göre.

cevaplama için teşekkürler, ancak sürekli istihdam zaten var tam zamanlı olarak çalışma gözüküyor, başka bir tesiste LPG sorumlu müdürlük işlemi yapılıyor yine de sorun olur mu ?

@vedatsrky

Onun da cevabı Bakanlık sitesinde yer almaktadır:

Çevre Görevlisi.JPG

Siz bir firma bünyesinde iş güvenliği uzmanlığı, sorumlu müdür v.s. yapabiliyorsunuz. Ama bir firma bünyesinde tam zamanlı çalışırken, başka bir firmaya kısmi zamanlı hizmet veremiyorsunuz.