• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim ÇMnet-QSI işbirliği ile 14064:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi Eğitimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese merhabalar arkadaşlar bilindiği üzere geçtiğimiz hafta sonu 14064 eğitimini tamamladık. Bir memnuniyet anketi yapmak istedik. İster ankete katılabilir isterseniz yorumlarınızı yazabilirsiniz :).

Ayrıca bu eğitimler devam edecektir. Kurumsal karbon ayak izi, su ayak izi, yaşam döngüsü (LCA) gibi güncel konular ile ilgili eğitimler sizlerden gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirebiliriz.

Umarım eğitimden herkes memnun olmuştur.

2. bir durum olarak ise QSI firması ile görüşülmüş olup, firmalarının kurumsal karbon ayak izlerini hazırlatmak isteyen arkadaşlarımız. ÇMnet'e özel fiyat alacaktır :). Ayrıntıları paylaşacağız :)

Sayın arkadaşlar,

Bilgilendirme karbon ayak izi eğitimine katılan meslektaşlarımız içindir. Katılım belgelerin de yer alan yazım hatasından dolayı düzeltme talep ettik ve sertifikalar en yakın zamanda tekrar gönderilecektir.

Yaşanan aksaklıktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

NOT: Gönderim aşamasında hata görülmüştür. Güncel katılım belgeleri tarafımdan sizlere mail aracılığı ile iletilecektir.

Murat Çelebi
Merhabalar; bir konuyu netleştirmek isterim. QSI firması denetim firması mıdır, danışmalık firması mıdır? Ben 14064 denetimi yapıp sertifikalandırıyor diye biliyordum ama şu an sizin bu yazdığınızdan bambaşka birşey anladım. Konu ile ilgili detay bilgi verebilir misiniz? Hem danışmanlık hem belgelendirme bir arada paket hizmet olarak mı veriliyor?

QSI firması kurumsal karbon ayak izi hesaplama danışmanlığı ve akreditasyonlu ve akreditasyonuz (isteğe bağlı) raporlama yapan bir firma. Hem hesaplama hem de bu hesaplamanın doğrulanması için hizmet alabilirsiniz. Ama akreditasyonlu doğrulama için bildiğimdim yurt dışından oluyor.

Murat Bey; bir konu karışıyor sanırım. Aynı firmanın aynı konuda (ki geçtiğim aynı konuyu farklı konularda bile aynı firmaya ) hem danışmanlık hem denetim hizmeti vermesi sizin için de kulağa garip gelmiyor mu? Ki zaten akreditasyon kurallarına da aykırı bir durum. Görevi denetçilik/belgelendirme olan bir firma danışmanlık hizmeti veremez. Akreditasyon kurallarında bu tanımlanmıştır. Denetim ve eğitim hizmeti dışında bir hizmet veremezsiniz. Vermeniz usul ve esasa uygun değildir ki QSI dediğimiz firma MRV tarafında da doğrulama hizmeti veriyor, bu konuda da danışmanlık hizmeti de verdiğini mi anlamalıyım buradan. Bu usulsüzlüktür.

İlave olarak Türkiye'de akreditasyonlu olarak 14064 belgelendirme hizmeti veren bir kurum/kuruluş yok. Bu konuyu da belirtmek isterim.

Anlatamadım sanırım doğrulamayı yurt dışı partnerliği yaptığı firma yapıyor dediğinizi anlıyorum. Hazırlayan ve onaylayan aynı olamaz haklısınız. Size yurt dışı bağlantısı kurup danışmanlık sonrası yurt dışından doğrulamada yardımcı oluyor. Ha tabi başka bir bilgi işleyiş veya prosedür varsa sizin bildiğiniz lütfen paylaşın.

Yok sadece yurt dışı partnerliği yapan firmalar aracılığı ile bu işlemleri yürütebiliyorsunuz.

Tekrardan belirtim işleyişin böyle olduğunu biliyorum. Varsa başka bir yolu yorumlara ve tavsiyelere de açığım. Sonuç olarak bu platformu bu yüzden kullanıyoruz. :)

Ayrıntılar içinde QSI firmasından bilgi alabilirsiniz.

iyi günler Murat Bey, kurumumuz eğitim birimi sizinle bir konuda görüşmek için irtibat numarası istiyor. İletişim numarası verebilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...