Çmo faaliyetleri ve 15. dönem raporu

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
4,227
Tepki puanı
5,883
Puanları
338
Konum
Londra
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Sayın @Üyeler ,

Bildiğiniz üzere ÇMO Yönetim Kurulu tarafından bir müddet önce aidat ücretlerine %355`lik bir zam yapıldı. Bu konuda sosyal medya üzerinden hem meslektaşlar tarafından hemde şubeler tarafından oldukça güçlü bir karşı ses oluştu. Bunun sonucu olarak oda danışma kurulu (16. Dönem 3. Danışma Kurulu Toplantısı) 15 Ocak 2023 tarihinde toplandı. Toplantı kayıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.Bu toplantıda tüm oda şubeleri ve temsilcileri söz alarak düşüncelerini, görüşlerini ve siz meslektaşlarımızdan aldıkları geri bildirimleri paylaştılar. Tüm konular oda yönetim kurulu tarafından YK toplantısında görüşülmek üzere not edildi. Umuyoruz ki bir sonraki YK toplantısında aidatlar konusunda nihai karar verilecektir.

Bizlerde yukarıda linklerini paylaştığım video kayıtları vasıtasıyla toplantıyı takip etme şansı bulduk. Sizlerinde fark ettiği üzere ÇMO`nun ciddi bir mali problem yaşadığı anlaşılmaktadır. Fakat bu mali problemlerin çözümünün üyelik aidatlarında ki astronomik artışlar olduğu konusunda hemfikir olmadığımızı bilmenizi isteriz.

Toplantıda çizilen mali tablo ister istemez bizlerde bir soru işareti oluşturdu ve 15. Dönem çalışma raporunu incelemeye karar verdik. Çalışma raporu YK ve şubeler tarafından kabul edilmiş olsada birçok soru ve açığa kavuşturulması gereken nokta olduğu kanısına vardık. Bu nedenle bilgi edinme kanunu kapsamında bu konu ekinde örneği verilen dilekçe kapsamında ilgili sorularımızı sormaya karar verdik.

Bizler başvurumuzu en kısa süre içerisinde yapacağız. Şahsi olarak başvurmak isteyen üyelerimiz olursa ekli dilekçeyi kullanabilirler. Sizlerden ricamız başvuruların sadece oda yönetimine yapılması yönündedir. Lütfen mümkün olduğunca başvurularınızı ıslak imzalı olarak yapmanız ve dilekçelerinizi iadeli tahhütlü olarak yollamanızdır.

Sorularda katılmadığınız, tarihçesini bildiğiniz yada ilave sorularınız var ise yorumlarınızı bu konu altına bekliyoruz. Umuyor ve tahmin ediyoruz ki YK veya şubelerde benzer soruları raporu kabul etmeden ve 15. dönemi devralmadan önce sormuşlardır.

FAALİYET RAPORU İLE İLGİLİ SORULAR

MALİ TABLOLAR İLE İLGİLİ SORULAR
 

Ekli dosyalar

  • ÇMnet ÇMO 15. Dönem Faaliyet Raporu.docx
    16.9 KB · Görüntüleme: 23
  • ÇMnet ÇMO 15.Dönem Mali Rapor.docx
    16.3 KB · Görüntüleme: 19
  • 15. Dönem Çalışma Raporu.pdf
    37.5 MB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Muzaffer KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Mar 2012
Mesajlar
23
Tepki puanı
33
Puanları
13
Şehir
Ankara
Firma
-
Kendi meslektaşlarına cevap verebildiklerinde meslek haklarımızı koruma anlamında ümidim olur.

Bu zamana kadar ben yaptım oldu bitti icraatı gerçekleştiren, yayınladıkları yazıların ve gönderilerin bile arkasında duramayan oda YK bunlara cevap verebileceklerini sanmıyorum.
 
Üst