Cmo üyelik

Mehmet Zekai

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Mar 2010
Mesajlar
32
Tepki puanı
8
Puanları
8
arkadaşlar cmo üyelik işlemleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?
 

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Mar 2010
Mesajlar
514
Tepki puanı
1,350
Puanları
148
Şehir
Tekirdağ
Firma
..
Çevre Mühendisleri Odası Üyelik İşlemleri

odanın web sayfasında üyelik başlığı altında gerekli bilgileri bulabilirsin ama yine de yardımcı olması için yapılması gerekenler aşağıda yazıyor.

Odaya üye olmak isteyen çevre mühendislerinin yapması gereken işlemler:

Geçmişe ait borçlar mezun olunan yıl için ay itibariyle hesaplanır. Daha sonraki yıllar için yıllık belirtilen aidat miktarı yıl sayısıyla çarpılarak aidat borcu hesaplanır.

2005 yılında mezun olduğunu varsayarsak 2010 yılı için belirtilen yıllık aidat ücreti 84 TL(hersene değişiyor) dolayısıyla toplamda 5 yıllık mezun oluyorsun 84 x 5 = 420 TL ödemelisin bununla birlikte ilk kayıt ücreti 5 TL ve kimlik ücreti 15 TL (aynı şekilde bunlarda her yıl değişiyor) toplamda 440 TL odanın hesabına para yatırman gerek (kredi kartı ile ödeme yapabilirsin odanın web sayfasında başvuru formunu çıktı alıp doldurabilirsin)

Hazırlaman gereken evraklar:
Dekontun fotokopisi sicil formları (her başvuru sahibi iki form doldurmalıdır)(bu formları odaya telefon açıp adresine göndermelerini isteyebilirsin ya da bizzat yerine gidip orada da doldurabilirsin) ve 3 adet fotoğraf, 2 adet diploma veya çıkış belgesi örneği, bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Odaya postalanmalıdır. Resimler başörtü ve sakalsız olup fotokopi yoluyla çoğaltma olmamalıdır. Mezuniyet belgesinin biri aslı gibi onaylı olmalıdır. Sicil formlarındaki ilgili yer başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
not:
kaç yılında mezun olursan ol tüm yılların borçları senden alınır ancak üyeliğin hangi yıl kayıt olursan o yıl başlar.
 
Üst