• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Cmo üyelik

Çevre Mühendisleri Odası Üyelik İşlemleri

odanın web sayfasında üyelik başlığı altında gerekli bilgileri bulabilirsin ama yine de yardımcı olması için yapılması gerekenler aşağıda yazıyor.

Odaya üye olmak isteyen çevre mühendislerinin yapması gereken işlemler:

Geçmişe ait borçlar mezun olunan yıl için ay itibariyle hesaplanır. Daha sonraki yıllar için yıllık belirtilen aidat miktarı yıl sayısıyla çarpılarak aidat borcu hesaplanır.

2005 yılında mezun olduğunu varsayarsak 2010 yılı için belirtilen yıllık aidat ücreti 84 TL(hersene değişiyor) dolayısıyla toplamda 5 yıllık mezun oluyorsun 84 x 5 = 420 TL ödemelisin bununla birlikte ilk kayıt ücreti 5 TL ve kimlik ücreti 15 TL (aynı şekilde bunlarda her yıl değişiyor) toplamda 440 TL odanın hesabına para yatırman gerek (kredi kartı ile ödeme yapabilirsin odanın web sayfasında başvuru formunu çıktı alıp doldurabilirsin)

Hazırlaman gereken evraklar:
Dekontun fotokopisi sicil formları (her başvuru sahibi iki form doldurmalıdır)(bu formları odaya telefon açıp adresine göndermelerini isteyebilirsin ya da bizzat yerine gidip orada da doldurabilirsin) ve 3 adet fotoğraf, 2 adet diploma veya çıkış belgesi örneği, bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Odaya postalanmalıdır. Resimler başörtü ve sakalsız olup fotokopi yoluyla çoğaltma olmamalıdır. Mezuniyet belgesinin biri aslı gibi onaylı olmalıdır. Sicil formlarındaki ilgili yer başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
not:
kaç yılında mezun olursan ol tüm yılların borçları senden alınır ancak üyeliğin hangi yıl kayıt olursan o yıl başlar.
 
Üst