Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocukları "Pil" Zehirliyor

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Eki Görüntüle 11667

  Çin'de iki pil fabrikası 24 çocuğu zehirlediği gerekçesiyle kapatıldı.
  Çin'de iki batarya fabrikası yüzünden 24 çocuğun zehirlendiği ortaya çıktı.Çin'in Huaining bölgesinde 200 çocuktan kan örnekleri alındı. Çocukların hepsinde yüksek oranda kurşun bulundu.
  Kimisi 9 aylık kimisi ise 16 yaşında. Toplam 24 çocuk batarya fabrikası nedeniyle zehirlenip hastanelik oldu.
  Bu durumun ortaya çıkmasının ardından resmi yetkililer fabrikaları kapattı. Kanunlara göre fabrikaların insanların oturdukları bölgelere en az 500 metre mesafede olmaları gerekiyor. Ancak sözkonusu iki fabrika bu kurala uymuyor.
  Çin'in resmi haber ajansı Xinhua'dan verilen haberlerde çocukların nasıl zehirlendikleri belirtilmemiş. Haber ajansının haberinde Huang Dazhai adlı babanın şu sözlerine yer verilmiş: "Oğlum çok huysuz, çok sıkıntısı var. Daha beş yaşında ve kanında 330.0 mikrogram kurşun bulundu." Bir çocuğun beyin gelişimini engellemek için kanında 100 mikrogram kurşunun olması yeterli.
  Guardian'a göre ise Çin dünyanın en büyük "kurşun" üreticisi ve tüketicisi. Elektrikli bisiklet ve arabaların arttığı ülkede "kurşun zehirlenmelerinin" sayısı ise artıyor.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.