• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çok Acil Zor Durumdayım

  • Konuyu başlatan cevremuhendisi
  • Başlangıç tarihi
C

cevremuhendisi

Arkadaşlar staj konusunda bazı problemlerim var yardımlarınızı rica ediyorum, şimdi şu sıralar staj yapmaktayım, okul staj başvurusu sıralarında staj yapabileceğimiz kurumlar arasında devlet su işleri bulunduğunu söyledi bizde buraya başvuru yaptık ve kabul edildi, şimdi devlet su işlerinde staj yapmaktayım ancak kurumda çevre mühendisliği namına yapacak hiçbirşey yok. Ne su labaratuvarı var ne başka birşey. Sürekli soruyorum su ölçümüne sondaja bile gitmeye razıyım ancak sadece 3-4 yerde baraj inşaatı var. Bizi buraya gönderiyorlar oradada komple inşaat mühendisleri var staj yapmak için. Adamlar bize bilgi veriyorlar yinede not ediyorum fakat savaklarla, betonarme ile ilgili bilgiler. Şimdi benim ne yapmam lazım bu bilgileri deftere yazmam çok saçma olacak çünkü benim bu konularla ne bir ilgim var nede alakam. Defterimi doldurmakta çok zorluk çekiyorum, yazacak hiçbirşey yok. Sorumluluğunda olduğum mühendis arkadaşa söylüyorum yapacak bir şey yok yanlış kurum seçmişsin bizde başka bir çalışma yok diyor. Lütfen bu konuda bu konuda yardım edin.
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Konular
920
Mesajlar
4,303
Tepki puanı
5,984
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Mehmet kardeşim sana şukadarını söylüyorum çok şanslısın insanlar can atıyor bu tarz özel yapıların inşaatını görmek için. Dolu savakları öğren, dip savakları öğren, baraj ömrü hesaplamayı öğren, siltlenmeyi öğren, ÇED bul bir tane baraj ile ilgili bunu öğren. Eğer bakmasını blirsen çok malzeme var bunun için. Arıtma tesisi işletmeyi her yerde görürsün, deneyleri görmesen bile baka baka bile yaparsın ama şuan içinde bulunduğun tecrübenin karşılığını hiç bir yerde bulamazsın. Birde kendini sevdirirsen orda işin hazır emin ol.

Birde bu açıdan bakıp değerlendir, zor durumda değil bence çok şanslısın...
 
C

cevremuhendisi

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum, birazda yeniyim tabiki ilk defa staj denen olayla tanışıyorum. Birde şunu sorayım ben bu bilgileri defterime yazsam (savak, baraj gövdesi, dolgu falan filan) çevre mühendisliği ile alakası yok stajını kabul etmiyoruz diyebilirlermi yoksa sorun çıkmadan stajımı sayarlarmı?
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Konular
920
Mesajlar
4,303
Tepki puanı
5,984
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
2. sınıf mısın? Birde okulun lab stajı, işletme stajı vs. diye ayrılmış mı? Ayırmadıysa sadece staj diye geçiyorsa kabul ederler ama ayrılmışsa ve sana lab stajı yapacaksın diyorsa onu yapman gerekiyor..
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Konular
920
Mesajlar
4,303
Tepki puanı
5,984
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Emin misin? Yıldız teknik ayırıyor hatta buna önem veriyor diye biliyorum. Bence okulunla görüşmende fayda var..
 

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nis 2009
Konular
168
Mesajlar
466
Tepki puanı
59
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
savak, dolu gövde yapısı vs bunlar aslında çevre müh. olan dersler ileride proje de yapıcaksan atık su ve içme suyu arıtma tesisi projelerinde çok faydalı olur. kafanda iyice yerleştirmiş olursun. bence bunları gösterdikleri için şanslısın biraz da sen zorla onları anlattır atık su stajı için çok kafanı yorma 1 günde anlıyorsun neler olduğunu. Fatih Beyinde dediği gibi eğer birde ÇED bulursan süper olur yapılmakta olan yoksa bile daha öncekilere bak bence nasıl olmuş neler yapılmış bence iyi yer faydalanmaya bak :)
 
Üst