• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çöpleri Yakarak İmha Ettiler

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nisan 2009
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
İzmir'in ikinci derece SİT alanı ve turizm bölgesi ilan edilen alanda, belediye ekipleri toplanan çöpleri yakarak imha yolunu tercih edince çevre kirliliğine yol açtı.

İzmir'in ikinci derece SİT alanı ve turizm bölgesi ilan edilen alanda, belediye ekipleri toplanan çöpleri yakarak imha yolunu tercih edince çevre kirliliğine yol açtı. İzmir'in ilçesi Balçova'da belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait alanda sahilden de görülen siyah dumanın sırrı gazetecilerin olay yerine gitmesiyle çözüldü. İnciraltı'na sahilden giden yolda Adaburnu mevkii olarak bilinen alanda gökyüzüne yükselen bir kara duman ihbarı alan gazeteciler alevli çöp imhasına tanık oldu. Çevrede araştırma yapan basın mensupları çöplerin yakılarak imha edildiğini gördü.

SİT ALANI VE TURİZM BÖLGESİ
Balçova Belediyesi yetkilileri ile görüşüldüğü sırada İHA kameramanının çekim yapması engellenmeye çalışıldı. Yağlı ve kirli atıkların yakındaki bir kanala aktığını ve bu kanalın denizle buluştuğunu ileri süren çevre sakinleri ise belediyenin acil önlem almasını istedi. Bu arada gazetecilerin çekim yaptığı esnada o ana kadar boş duran çöp kamyonları harekete geçerek meydanda biriktirilen çöpleri toplamaya başladı. Normal şartlarda Harmandalı Çöp Depolama Merkezi'ne götürülmesi gereken çöplerin neden orada tutulduğu anlaşılamadı.

BALÇOVA BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA
Balçova Belediyesi'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: "Balçova Belediyesi olarak ilçemizde her gün 120 ton çöp toplamaktayız. Bunun yanında moloz ve ev artıklarını ücretsiz olarak tek toplayan belediye Balçova Belediyesidir. Bu yoğunluğun üstesinden elimizden geldiği kadar kalkıyoruz. Ancak bazı günlerde İzmir genelindeki çöp ve moloz boşaltma istasyonlarının yoğun olması nedeniyle biz de atıkları programımıza uygun olarak aktaramıyoruz. Böyle zamanlarda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de oluşturduğumuz geçici aktarma istasyonumuzu devreye sokuyoruz. Ancak mevsimsel yoğunluk nedeniyle bazen sorunlarda yaşayabiliyoruz." Belediyeden yapılan açıklamada ayrıca, "Biz, Balçova Belediyesi olarak tüm bu aksaklıklara rağmen ilçemizin temizliğini korumaya ve vatandaşımıza en iyi hizmeti götürmeye devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.
 
Üst