Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çöpleri Yakarak İmha Ettiler

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  İzmir'in ikinci derece SİT alanı ve turizm bölgesi ilan edilen alanda, belediye ekipleri toplanan çöpleri yakarak imha yolunu tercih edince çevre kirliliğine yol açtı.

  İzmir'in ikinci derece SİT alanı ve turizm bölgesi ilan edilen alanda, belediye ekipleri toplanan çöpleri yakarak imha yolunu tercih edince çevre kirliliğine yol açtı. İzmir'in ilçesi Balçova'da belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait alanda sahilden de görülen siyah dumanın sırrı gazetecilerin olay yerine gitmesiyle çözüldü. İnciraltı'na sahilden giden yolda Adaburnu mevkii olarak bilinen alanda gökyüzüne yükselen bir kara duman ihbarı alan gazeteciler alevli çöp imhasına tanık oldu. Çevrede araştırma yapan basın mensupları çöplerin yakılarak imha edildiğini gördü.

  SİT ALANI VE TURİZM BÖLGESİ
  Balçova Belediyesi yetkilileri ile görüşüldüğü sırada İHA kameramanının çekim yapması engellenmeye çalışıldı. Yağlı ve kirli atıkların yakındaki bir kanala aktığını ve bu kanalın denizle buluştuğunu ileri süren çevre sakinleri ise belediyenin acil önlem almasını istedi. Bu arada gazetecilerin çekim yaptığı esnada o ana kadar boş duran çöp kamyonları harekete geçerek meydanda biriktirilen çöpleri toplamaya başladı. Normal şartlarda Harmandalı Çöp Depolama Merkezi'ne götürülmesi gereken çöplerin neden orada tutulduğu anlaşılamadı.

  BALÇOVA BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA
  Balçova Belediyesi'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: "Balçova Belediyesi olarak ilçemizde her gün 120 ton çöp toplamaktayız. Bunun yanında moloz ve ev artıklarını ücretsiz olarak tek toplayan belediye Balçova Belediyesidir. Bu yoğunluğun üstesinden elimizden geldiği kadar kalkıyoruz. Ancak bazı günlerde İzmir genelindeki çöp ve moloz boşaltma istasyonlarının yoğun olması nedeniyle biz de atıkları programımıza uygun olarak aktaramıyoruz. Böyle zamanlarda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de oluşturduğumuz geçici aktarma istasyonumuzu devreye sokuyoruz. Ancak mevsimsel yoğunluk nedeniyle bazen sorunlarda yaşayabiliyoruz." Belediyeden yapılan açıklamada ayrıca, "Biz, Balçova Belediyesi olarak tüm bu aksaklıklara rağmen ilçemizin temizliğini korumaya ve vatandaşımıza en iyi hizmeti götürmeye devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...