• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

CulvertMaster Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
CULVERTMASTER
Menfez Hidrolik Analizleri ve Tasarımı

FEMA tarafından da onaylı CulvertMaster menfez hidrolik problemlerine çözüm getiren en iyi araçlardan biridir. CulvertMaster sayesinde elinizdeki verileri kullnarak bilinmeyenlere ulaşmanız çok kolyadır.

http://www.mekansal.com.tr/urunler_CULVERTMASTER_files/image001.jpg
Genel Özellikler

Veri girişi rahatlıkla yapılır.
Modeller ve analizler “worksheet” ler sayesinde düzenli bir şekilde tutulabilir.
Bütün tasarım ve analizleriniz tek bir dosya altında tutulabilir.

Sonuçların Sunulması

Raporlama: Hem girilen verileri hem de hesaplanan verileri raporlayabilirsiniz.
Grafikler: Tek bir menfezi ya da birden fazla menfezi grafiklendirebilirsiniz.

Hidrolojik Hesaplamalar
Yağış ve Havza Analizleri: Kesitteki akış Rational Metot veya SCS Graphical Peak Metoduyla otomatik olarak hesaplanabilir ya da biliniyorsa maksimum debi girilebilir. Sınırsız sayıda alt havzalar ve kendi değişik katsayıları ile girilebilir. CulvertMaster otomatik olarak toplam alanı ve ağırlıklı katsayıyı belirler.
Rational Hydroloji:Intensity-Duration-Frequency (IDF) eğrilerini yaratmak için eşitlikler, tablolar, Hydro-35 verileri girebilirsiniz. IDF yağış verilerini aynı bölgedeki projeler için kullanabilirsiniz.
SCS Hydroloji: Maksimum debiyi hesaplayabilmek için SCS I, IA, II, ya da III tiplerinden birini seçebilirsiniz.

Hidrolik Hesaplamalar

Bilinmeyene Göre Çözümler: Geliş suyu kotu, debi, menfez boyutları gibi istediğiniz bilinmeyeni çözdürebilirsiniz.
Kontrol Hesapları: U.S. Federal Highway Administration (FHWA) Hydraulic Design of Highway Culverts (HDS-5) metodları kullanılarak ızgara ve çıkış kontrol hesaplarını yapar.
Debi: Kritik altı, kritik, kritik üstü, yatay ve geri debi profilleriyle çalışılabilir. Birleşik profiller ve hidrolik sıçramalarda CulvertMaster tarafından çözülebilir.
Enkesit Tipleri: Aynı kesitte farklı tip, şekil ve profil geometrileri kullanmaya imkan tanır.
Simülasyon Tipleri
Quick Culvert Calculator: Özellikleri bilinen basit menfezler için Quick Culvert Calculator ı kullanarak çözümlerinizi yapabilirsiniz.
Culvert Analyzer: Daha karmaşık çoklu barrelli, değişik şekildeki ve boyuttaki, özel kuyruk suyu durumları, platform overtopping için bu tip kullanılmalıdır.
Culvert Designer: Değişik seçenekleri karşılaştırmak için Designer opsiyonunu kullanın.
Veri Yönetimi
Mühendislik Kütüphaneleri: Kullanılan materyal, kesit boyutları ve menfez ızgaraları ile ilgili verileri içeren kendinize ait kütüphaneler http://www.mekansal.com.tr/urunler_CULVERTMASTER_files/image002.jpgoluşturabilir ve daha sonra programın bu elemanları kullanmanısını sağlayabilirsiniz.
Yağış Verileri: Yağış tablosu ve ya eşitlikleri kullanarak kendi yağış verilerinizi oluşturabilirsiniz.
FlexUnits: Birimler ve özniteliklerin hasssiyeti kolaylıkla sağ tuş menüsüyle değiştirilebilir.


 
Üst