Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dalgıç pompa gürültüsü

Konu, 'ARŞİV' kısmında Dilek Penmek tarafından paylaşıldı.

 1. Dilek Penmek

  Dilek Penmek CMNet Üyesi

  Merhaba, kuyu içerisindeki dalgıç pompa gürültüsü için nasıl önlem aldırılabilir. Pompayı değiştirdik santrifüj pompa kuyu için uygun değil. Yeni dalgıç pompada aynmı şekilde gürültü oluşturuyor. Pompadan ziyade kuyunun akustiğiylede ilgili olabilir diye düşünüyorum ama net bir çözüm bulamadım.
   
 2. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Pompa Gürültüsü

  Pompanızın özellikleri önemli pompayı değitirirken yeni alacağınız pompanın gürültü özellikleribilinmeli, piyasada araştırılarak alınmı. İkinci husus ise kaynağı izolasyon durumu. Kuyunun akustik yapısıda önemli kuyu cidarları ses yutucu malzeme ile kaplanabilir.
   
 3. Dilek Penmek

  Dilek Penmek CMNet Üyesi

  Pompanın teknik özelliklerini bilmiyorum. Fakat kuyu derinliği çok fazla kuyu için izolasyon çalışması yapmak şu aşamada çok maliyetli olur diye tahmin ediyorum. Bizzat kuyunun bulunduğu alanda ses yok üst katındaki konutta uğultulu bir ses war. Kolonlar yada bölücü elamanlar vasıtasıyla ses iletiliyor heralde diye tahmin ediyorum. Ben motordan olduğunu tahmin ediyorum. Ama kuyunun akustiğiylede olabilir. Tam netleştiremedim. Dalgıç pompa olduğu için pompadada herhangi bir izolasyon çalışması aklıma gelmiyor. :confused:
   
 4. caglis

  caglis CMNet Üyesi

  Ben bodrum katında oturoyurm bitişik nizam binalar ve yan komşuda bodrumunda sanırım kuyu var ve suyu dışarı tahliye ediyor sanırım dalgıç su pompası kullanıyor. ancak evimde uğultu oluyor. Komşuya önerebileceğim bir çözüm varmıdır. ses pompa yalıtım vs. Gürültü için şikayet etsem sanırım su tahliyesini zorunlu olduğu dikkate alınarak bişey yapılamaz. Ama böylede ben sorun yaşıyorum.
   
 5. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Siz şikayette bulunun yine. Şikayet sonrasında belki bir tavsiye verilebilir ya da şunu yapacaksınız diye bir uygulama getirilebilir. Arası köpüklü ses duvarları uygulanabiliyor gürültülü ortamlarda ama yapıyı tam bilmediğimden bir şey diyemeyeceğim.
   
 6. Akın Y.

  Akın Y. CMNet Üyesi

  Karışmak gibi olmasın ama Klima larda sessizliği ne ile sağlıyolar ? Belki aynı imkan ile soruna çözüm getirilebilir en basitinden ...
   
 7. caglis

  caglis CMNet Üyesi

  Teşekkürederim arkadaşlar
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...