• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Darwin Calibrator Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
DARWIN CALIBRATOR

Su Dağıtım Şebekeleri İçin Otomatik Model Kalibrasyonu

http://www.mekansal.com.tr/urunler_DARWIN%20CALIBRATOR_files/image001.jpg
Modelinizin kalibrasyonunu, milyonlarca çözümü test ederek ve sisteminize en uygun olanını bularak sizi zaman kaybından kurtararak gerçekleştirir. Çoklu arazi veri setleri ve algoritmalar sayesinde kolaylıkla talepleri ve eleman durumları düzeltilebilir.

Darwin Calibrator, WaterCAD’in ek bir modulu olmakla beraber WaterGEMS’in optimizasyon ve verimlilik için içerdiği modullerden biridir.

Genel Özellikler
Darwin Calibrator bütün arayüzlerin tek bir ekranda toplandığı bir moduldur.
Model kalibrasyonunu yaparken otomatik veya manuel kalibrasyon seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
Ayrıca kalibrasyon işlemi yapılarken işlem kayıtlarını tutabilir ve diğer kullanıcıların rahatlıkla işleme kalınan yerden devam etmesi sağlanabilir.
Arazi Verileri
Darwin Calibrator Field Data Sets (Arazi Veri Setleri) yöneticisi sayesinde hersayıdaki verilerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.
SCADA gibi herhangi bir veri kaynağından rahatlıkla verilerinizi Darwin Calibrator’a aktarabilirsiniz.
Kalibrasyon hidroliği yapılırken zaman dilimine göre doğru olan değerdeki su talebiyle simülasyon yapılır ve bütün arazi verileri aynı kalibrasyonda kontrol edilerek kalibrasyonun her koşul altında doğru olup olmadığı kontrol edilir.
Kalibrasyon
Boru pürüzlülük ve taleb ayarlama grupları: Bu gruplar sayesinde, model parametreleri kolaylıkla toplanır ve hesaplamaların hızlanması sağlanır.
Çoklu talep durumları: Eş zamanlı olarak modeli çoklu talep durumlarına göre kalibre eder ve kalibrasyonun kesinliğini sağlamak için yangın durumundaki debi gerekliliğini de hasaba katar.
Çoklu sınır koşulları: Pompa hızı, depo seviyeleri, vana ayarları gibi koşulları uygun olarak modele işlenmesini sağlar.
Parametre Kontrolleri:Değerlendirme tipi, debi ağırlık fonksiyonları, debi/basınç ağırlıkları yapılarak kalibrasyonun arazi ölçümlerini
nasıl yansıttığını test edebilirsiniz.

http://www.mekansal.com.tr/urunler_DARWIN%20CALIBRATOR_files/image002.gif
Sonuçların Sunulması
Detaylı kalibrasyon raporlarının yanı sıra HGL ve Debi Kolerasyon raporları sağlar. Kolaylıkla değişik kalibrasyon çözümlerini karşılaştırabilirsiniz.
Kalibrasyon sonuçlarınızı ana modelinize yeni bir senaryo ya da model alternatifi olarak aktarabilirsiniz.
 
Üst