• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Darwin Designer Tanıtım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
DARWIN DESIGNER

Tasarım Optimizasyonu ve Su Dağıtım Sistemleri Rehabilitasyonu

http://www.mekansal.com.tr/urunler_DARWIN%20DESIGNER_files/image001.jpg

Hidrolik kısıtlamalarınızı, kullanılabilir boru çaplarınızı ve birim fiyatlarını girdiğiniz taktirde Darwin Designer su şebekeniz için binlerce tasarım ve rehabilitasyon stratejisi değerlendirmesi yapar. Böylelikle zaman kaybına yol açan deneme yanılma işlemlerine gerek kalmaksızın algoritmalar sayesinde sisteminizin maksimum hidrolik performans sağlayacağı ve ana maliyeti düşürücü çözümler elde edersiniz.
Darwin Designer WaterCAD’in ek bir modulu olmakla beraber WaterGEMS’in optimizasyon ve verimlilik için içerdiği modullerden biridir.

Genel Özellikler

Darwin Calibrator bütün arayüzlerin tek bir ekranda toplandığı bir moduldur.
Modeliniz kalibrasyonunu yaparken otomatik veya manuel kalibrasyon seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
Kalibrasyon işlemi yapılarken bunun kayıtlarını tutabilir ve diğer kullanıcıların rahatlıkla işleme kalınan yerden devam etmesi sağlanabilir.
Farklı tasarım çalışmalarında bir ya da daha fazla tasarım çalıştırılabilir.
Tasarım önceliğini maliyeti düşürücü, yararları arttırıcı ya da ikisini de birden ele alan tasarım seçeneklerinden biri seçilebilir.
Tasarım Çalışması (Design Study)
Tasarım çalışmaları, Darwin Designer verilerinin bulunduğu birimlerden oluşur. Tasarım çalışmaları şu elemanları içerir:
Tasarımın temelini oluşturacak olayların
Yeniden boyutlandırılan ya da rehabilite edilen boru kümeleri
Sağlanması gereken kısıtlamalar: su talebi ayarlamaları, basınç/debi kısıtlamaları ve sınır koşullar
Maliyete göre tasarım boyutları ve rehabilitasyon
Algoritma seçenekleri
http://www.mekansal.com.tr/urunler_DARWIN%20DESIGNER_files/image002.jpg

Tasarımı test etmek için tasarım çalıştırma sayısı
Tasarım sonuçları
Sonuçların Sunulması
Raporlar: Çözüm karşılaştırmaları, tasarım ve rehabilitasyon sonuçları, basınç ve debi kısıtlaması sonuçlarını raporlar.
Grafikler:Sonuçların daha iyi anlaşılabilmesi için Pareto optimal plot ve Pipe size usage plot adları altında iki çeşit grafik oluşturulabilir.
 
Üst