• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Demir sülfat

Tuğba Cabi

CMNet Üyesi
Merhaba arkadaşlar,
Biyolojik bir arıtma tesisinin yoğunlaştırma havuzuna bir süre demir sülfat takviyesi yapamazsam nasıl bir sonuçla karşılaşabilirim?Şu an pompa arızalı ve havuza kendim ilave etsem bir sonuç alırmıyım?

Teşekkürler Aslı Hanım.Şu an yedek pompam yok ve diyorum ki acaba ben belli zamanlara yayıp kendi imkanlarımla ilave etsem nasıl olur?Ama tabii dozlama sürecinde olduğu gibi olmayacak.İşe yararmı,problem yaratırmı?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
işe yarar önemli olan karıştırma işlemini iyi yapmak. eskisi gibi verim alamayabilirsiniz ama buda normal bence..

Peki şöyle sorayım;demir sülfat vermezsem yoğunlaştırma havuzunda çamur yukarı çıkıp savaklardan (süzüntü suları) tekrar girişteki dengeleme havuzuna gidecek.Bu bir problem yaratırmı?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
tekrar dengeleme havuzuna gidecek ve tekrar arıtıma katılacak. ek bir arıtma işlemi doğacak ve sistemin verimi düşecek bu sefer :)