• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Derin Deniz Deşarjı tesisinden DSİ'nin numune alması

Fatih YANIK

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Uludağ Üniversitesi
Merhabalar Arkadaşlar
DDD tesisine DSİ'den ziyaret yapılmış ve numune almak için kap bırakmışlar hangi kapsamda numune alınacak tam detayları bilmiyorum, numuneyi bizim mi alıp göndermemiz gerekecek? daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım bu konu hakkında bilgisi olan veya daha önce karşılaş oldu mu? yardımcı olabilirseniz sevinirim Teşekkürler.

hayalperestMerhaba,

Derin deniz deşarj tesislerinden DSİ'nin numune aldığını veya alacağını ilk kez duydum. Normalde tesisten Derin Deniz Deşarj izni için giriş, çıkış, deşarj noktası ve kıyı koruma şerit kısmından numune alımı yapılmaktadır ve bu numunenin alımını da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı istemektedir.
DSİ ne alakaymış merak ettim, olur da cevabını öğrenirseniz bizimle paylaşır mısınız?

Merhaba Oğuzhan
böyle bir numune alınacağı bilgisini telefonla öğrenmiştim belediyeye gittiğimde üst yazıyıda gösterince detaylara ulaştım
Tarım ve Orman Bakanlığı Covid-19 hastalığının atıksulardan bulaşıp bulaşmadığını öğrenmek için inceleme başlatmış bu kapsamda atık sulardan numune toplanmasını istiyor. ekte paylaştığım listedeki kurumlara dağıtımlı olarak gönderilmiş listedeki kurumlarada eğer gelmediyse yakın zamanda gelecektir.

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2020-06-02 164356.png
    Ek Açıklama 2020-06-02 164356.png
    174.8 KB · Görüntüleme: 10