• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Desülfürizasyon

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Baca gazlarıyla havaya atılan SO2 gazı bizim ülkemizde olduğu gibi diğer ülkelerde de
hayati önem taşımaktadır. Kükürtlü gazların insan sağlığı üzerindeki etkilerine bakarsak SO2’nin solunum yolu rahatsızlıkları yarattığı, özellikle akciğer yetmezliği ve solunum sistemi hastaları için öldürücü olabildiği düşünülmektedir. SO2 yi bu kapsamda değerlendirdiğimizde ayrıca önem taşımaktadır.

Bu faydalı dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Desülfürizasyon.pdf
    204.5 KB · Görüntüleme: 579
Cevap: Desülfürizasyon

desülfirizasyon için SO2 değerleri yeni bir kimyasal ile oldukça alt seviyelere indirilebiliyor ! Bunu ileri tasarım dizel araçlarda eksoz emisyonları için kullanıyorlar

Selamlar
 
Cevap: Desülfürizasyon

Özellikle hala kömür kullanan katı yakıtlı çevrim santrallaerin olduğu ülkemizde cidi manada yararlı bir doküman.
 
Üst