Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'Dünyanın en büyük nükleer kazasına hoşgeldiniz'

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  'Dünyanın en büyük nükleer kazasına hoşgeldiniz'


  Dünyanın en korkunç nükleer kazasına sahne olan Çernobil nükleer santrali turizme açılıyor.  fft5_mf618100.hlarge.jpg Ukrayna'da Çernobil Santrali'nden sorumlu bakan Viktor Baloga yaptığı açıklamada kazanın yaşandığı santral alanında önümüzdeki yıldan itibaren rehber eşliğnde turistik gezilerin düzenleneceğini açıkladı.Enerji Baloga, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın başkanı Helen Clark'la birlikte faliyette olmayan santral alanını incelediklerini belirtti.
  Bakanlık sözcüsü yaptığı açıklamada, sözkonusu turları 1986'da yaşanan nükleer felaketin daha iyi anlaşılabilmesi için planladıklarını söyledi.


  Sözcü ayrıca, nükleer santral kalıntısının hangi kısımlarının güvenli bir şekilde tura dahil edileceği üzerinde çalışma yaptıklarını açıkladı.
  Çernobil santralinin etrafındaki 50 kilometrelik alana resmi izin olmadan girmek yasak ve tehlikeli olduğunu söyleyen yetkili turların bu yüzden dikkatli bir şekilde planlandığını açıkladı.
  Çernobil santralinin kalıntılarının düzenlenmesi için halen 2500 kişi çalışmakta.
  Bu kişilerin nükleer sızıntıya maruz kalmamak için kısa süreli vardiyalarda çalıştıkları biliniyor

  fft5_mf618100.hlarge.jpg
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?