• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

EÇBS Firma Yetkilisi Ataması

H.Yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bsm
Merhabalar,

ÇYB olarak hizmet veriyorduk ancak yanımdaki arkadaşımın işten ayrılması sonucu danışmanlık hizmeti almaya geri döndük.

Ayrılan arkadaşım firma yetkilisi olarak geçiyordu. Bugün sistemden kendini düşürdü. EÇBS ye giriş yaptığımda firma yetkilisi yok diye bir uyarı almaktayım.

Firma hesabına giriş yaptığımda da "
Hesap (Firma, Kurum) menüsü üzerinden Yetkili Değişiklik Başvurusu yapabilirsiniz.

diye bir uyarı almaktayım. Kendim sistemde firma sorumlusu olarak geçiyordum. Nasıl kendimi firma yetkilisi olarak atayabilirim ?

Aşağıdaki alanları nasıl doldurmalıyım ?

NOT: Danışmanımız dün kendi sözleşmesini sisteme ekledi. Ben de sistemden firma sorumlusu yetkisi verdim onlara.

1577441494659.png

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
H.Yet
Merhaba,

Öncelikle nerede yetkili olmak istiyorsunuz? E-İzin ise Yeterlik Uygulaması kısmından tam zamanlı çalışan çevre mühendisi olarak atayacaksınız.

EÇBS diyorsanız (zaten yetkili olduğunuzu söylemişsiniz ama) yapılacak işlemler şunlar:
Yetkili değişiklik başvurusu sayfası açılmış zaten. Sizi vekalet ile atadıysa iş vereniniz; Ticaret Sicil Gazetesi, Vekaletname ve imza sirküleri eklemeniz yeter. Vekalet vermediyse; daha kolay bir çözümü var. Firma sahibinin E-Devlet hesabıyla girip Yetkili Değişiklik Başvurusu yapacaksınız. Bu kez istenen evraklar Ticaret Sicil ve İmza Sirküleri oluyor. Size verdiği dilekçeyi de imzalatıp İl Müdürlüğüne sunduğunuzda firma sahibi yetkili olarak atanacaktır. Ondan sonra istediğini kolayca yetkili atayabilir.

Peki işten çıkış tarihi 29 kasımdı. bugün kendini sistemden çıkarttı .

30 gün hangisini baz alır ?
[automerge]1577442128[/automerge]
Peki işten çıkış tarihi 29 kasımdı. bugün kendini sistemden çıkarttı .

30 gün hangisini baz alır ?

Bir de firma holdinge bağlı. Yani e devlet işi biraz karışıklık oluşturur.

Vekalet vermek daha kolay gibi. Nasıl yapmalıyız ? Yani bugünü mü baz almak lazım 30 gün için ?

İşten çıkış evrakını sisteme yüklemesi gerekiyor. 29 Kasım tarihinde çıktı ise; resmi olarak 29 Aralık tarihine kadar danışman firma bulmalı ya da ÇYB'yi devam ettirmelisiniz.

Direkt kendini silmiş kaldırmış. sisteme yükleme yaptı mı bilmiyorum.

Dün çevre danışmanı ile sözleşme imzalandı, onlara vekalet verildi.

Onlar kendini tanımlamasa firma yetkilisi olarak bir sorun olur mu ?

@H.Yet Büyük hata yapmış arkadaşınız, önce birini eklemesi gerekirdi. Danışman firma için büyük sorun olmaz. Durumu anlatın ama onlara, şu an herhangi bir firma yetkilisi görünmediği için onlar sisteme sözleşmeyi yükleseler dahi onaylayacak kimse olmadığı için boşta görünür firmanız. Kendilerini "Danışman Firma Yetkilisi" olarak sisteme ekletebiliyorlar. Ondan sonra sizi de atarlar.

@Cem Yılmaz Teşekkürler Cem Bey. Dediğiniz gibi şuan hemen onları tesis yetkilisi olarak atadık. Ardından kendimi tesis yetkilisi olarak atayacağım. Şu dönemi sorunsuz geçirelim istedik.

Merhaba Cem bey.
firma yetkilisi firma sorumlusu arasındaki farklar nelerdir?
danışmanlık hizmeti alacağız. işvereni ve danışmanı yetkili atayıp kendimi sorumlu mu atamak doğru olur?