• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
Fesih işlemi için öncelikle çevre görevlisi üzerinden tesisi kaldırmanız sonrada hizmet verilen tesisler kısmından kaldır işaretine tıklayıp yapılacak ben 2 tane fesih verdim böyle yaptım şimdilik sıkıntı yok bakalım..

Merhaba,

Ben bir firmada tam zamanlı Çevre Görevlisi olarak çalışıyorum. Tesis yetkilisi olarak işveren tarafından atamam yapıldı. Tesise çevre görevlisi olarak eklemiştim kendimi, müstakil çevre görevlisi olması gerekiyormuş. Yukarıda yazılanları okuyup "Çalıştığı Kurum Kuruluş" sekmesinden işten çıkış yaptım. (Aşağıdaki fotoğrafta görülüyor.) Ancak müstakil çevre görevlisi atamak için TC Numaramı yazdığımda "Kullanıcı farklı bir firmada çalışmaktadır. Bu kullanıcı ile başvuru yapamazsınız. " uyarısı çıkıyor. Ne yapmam gerek?

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    53.4 KB · Görüntüleme: 51
ECBS sisteminden kaldırma işlemini yapmadım yani firmaları kaldırmadım daha önceden aktarılan tesis yetkilisi otomatik olarak geldiğinden kaldırma işlemi olmadı fakat dilekçe ile il müdürlüğü veya bakanlıktan 17. kattaki arkadaşlar ile görüşüp işlem yapılabilinir diye düşünüyorum.

Önceki cevapları görüntüle…
Yapmadı, ancak ben TC numarasını kaydettikten sonra zaten onaylamak için girecek diye önceden girdirmedim :D

@Beril Çataltepe :) Sorun çözüldü o hâlde. Sisteme 1 kez giriş yapmadan yetkili ataması mümkün olmuyor. Yetkili ekleme sayfasında da o uyarıyı verir hatta.

Cansu hanım, aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Müstakil atama yapamıyorum. Siz bu durumu nasıl çözdünüz?

Çok fazla mesaj var, okuyamayacağım kadar fazla hatta :) Anladığım kadarıyla yorumumu iletsem sakıncası olmaz umarım. @kubraeren
- İlk açılan firma ile ilgili olarak HESAP kısmından kayıt yapılması gerekiyor.
- İlk açılan firmanın TESİS kısmından kaydı yapılması gerekiyor (tesis ekleme işlemi).
- Yeni açılan firmayı "VERGİ NUMARASI AYNI OLDUĞU İÇİN" yine tesis ekle kısmından eklemeniz gerekiyor.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği'ne tabi ise, hâliyle izin almanız gerekecek. Bu hususta başvuru sırasında bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Çevre İzni / Lisans Belgesi "Tesis Unvanı" olarak çıkar. Örnekle açıklayacak olursak; A Firmasının B Şubesi adına izin alırken "B Unvanlı Çevre İzin ve Lisans Belgesi" çıkar. Ama "Bağlı Olduğu Firma" kısmında A firmasının unvanı da geçer.

@Cem Yılmaz Teşekkür ederim :) Yani diyorsunuz ki ilk kurulan firmayı önce sisteme kaydet hem firma hem şube olarak sonra yeni açılan şubeyi tesis eklemeden ekle ve işlemleri şube üzerinden yap

@kubraeren Aynen öyle :) He oldu ki ilerleyen dönemde tesisinizi başka bir firmaya sattılar (vergi numarası ve unvanı değişti). Bu kez Hesap kısmından yeni firmanızın açılışını gerçekleştirip; Tesis kısmından "tesis devir işlemleri" seçeneği ile yeni firmanın üzerine atayabiliyorsunuz.

merhaba,

EÇBS girişi yaptıktan sonra ana sayfada yer alan hesap-kurum sekmesine tıkladığımda boş görünüyor. Sebebi ne olabilir arkadaşlar? hesap ekle şeklinde deneme yaptığımda bu vergi numarasına ait firma zaten ekli diyor.

Ekli dosyalar

• hesap_kurum.png
    hesap_kurum.png
    49.4 KB · Görüntüleme: 45
Öncelikle; sisteme kayıtlı bir firmayı tekrar ekleyemezsiniz.
Diğer konuya gelelim; bende tüm firmalarım görünüyor şu an. Eğer sistemsel sorun değilse, yetkili listesinden sizi kaldırmış olma ihtimalleri mevcut. Tam zamanlı mısınız, danışman mı? Firmanın sizden başka yetkilisi kim ise, onun hesabından girip kontrol etmeniz gerek.

Ben de aynı sorunu yaşadım sistemsel sanırım. 5 defa atama yaptım her seferinde silindi. Bugün bıraktım artık.Yarın tekrar deneyip olmazsa bakanlığı arayacağım.

Merhaba arkadaşlar ek7 b için düzeltme bildirimi yapmaktayım fakat açıklama kısmını doldurmam isteniyor. Açıklama olarak ne yazmam gerekir.
Şimdi den teşekkür ederim.

Merhaba, bir tesisimizdeki Sıfır Atık sorumlusunu Sıfır Atık Bilgi Sistemi'ne giriş yapabilmesi için tesis sorumlusu olarak eklemeye çalışıyoruz. Tesis Yetkilisinin hesabından girerek Tesis(Şube) listesinden tesisi seçiyoruz, yetkili ekle kısmına TC numarasını giriyoruz ancak kayıtlı kullanıcı bulunamadı diyor. Aynı Şeyi Hesap(Firma, Kurum) kısmından da denedim, ordan da ekleyemedik. Sıfır Atık Bilgi sistemine girerek işlem yapabilmesi için nerden sisteme kaydını yapabiliriz?

Arkadaşlar Merhaba;

Çevre Danışmanlık firması olarak sözleşme imzaladığımız tesis ile e-yeterlik uygulaması üzerinden her zaman olduğu gibi "yeni tesis ekle" butonu üzerinden tesis eklemeye çalışıyorum ancak haftalardır " Yetkisiz Erişim Tekrar Giriş Yapın" hatası alıyorum. bakanlığa da yazdım ama geri dönüş olmadı. daha önce başına benzer bir sorun gelen veya çözüm önerisi olan var mı acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...