• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Erasmus+ stajı

Hürcan Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Artemis Arıtım Proje İnş. Ana. Danş. Hizm. Med. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Merhaba değerli meslektaşlarım,
Ben Hürcan Çetin, sakarya üniversitesi çevre mühendisliğinde yüksek lisans yapıyorum ve 12 aylık erasmus+ staj programını kazandım. Fakat üniversitem bana staj yapıcam yeri kendim bulmamı istedi ancak ben bunla ilgili firma bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımız var mıdır? Eğer istersenin Cv’im, niyet mektubum ve referans mektubumu gönderebilirim.
Değerli vaktinizden bana zaman ayrıdığınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Avrupa ülkeleri ama bildiginiz üzere almanya çevre mühendisliğinde öncü bir ülke olduğu için almanyada olması daha iyi olacağını düşünüyorum ama Avrupa ülkelerinde herhangi bir ülke olması yeterli oluyor.

valla almancanız varsa tercih etmeniz güzel olur,tercih edeceksiniz de bence biogaz üzerine çalışan firmaları tercih edin,çünkü projeleri TR şartlarına uygun.Türkiye faaliyet gösteren birçok alman firma var. Lınkedinden ulaşın bence yetkililerine sonra mesaj atın.

Açıkcası üni.’lerin lablarda çalışmak için iletişime geçmeye çalıştım fakat maillerime ya olumsuz cevap verildi ya da hiç cevap vermediler.

hiç mi hocalarınızdan bir tanesi yurtdışı ile bağlantısı yok? Size referans olsunlar çünkü yabancılar artık öğrendi Erasmus ile gelenlerin amacının gezmek eğlenmek olduğunu ve yabancılar biraz daha resmi yazılar - referans severler.

@emin2
Benimde anlamadığım konulardan biride o bölüm başkanımızdan referans mektubu aldım ve onu bir çok üni.’lere gönderdim fakat dediğim gibi olumlu dönüşler alamadım. Bende Türkiye’de olan şirketlere bakmaya karar verdim yani avrupada projeler yapan ve bunların sayesinde projelerine dahil olarak yurt dışında görev alabilirim diye düşündüm.

@Mustafa Bolat
Sanırım sorunluluk almak istemiyorlar.