Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eskisehir staj yardım

Konu, 'ARŞİV' kısmında bilal26 tarafından paylaşıldı.

 1. bilal26

  bilal26 CMNet Üyesi

  eskisehirde staj icin basvurulacak yeleri stajyer alan yerleri bilmiyorum kon hakkında bilgisi olan birinden yardım bekliyorum
   
 2. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  ben Eskişehirliyim. Eskişehir 1.Hava İkmal bakım onarım komutanlığı askeri uçak fabrikasında yapabilirsin.( tanıdık birini bulursan daha iyi olur birde 3 ay güvenlik soruşturmasından geçiyorsun)
  ESKİ olabilir.
  Eskişehir Kalabak suyunda yapabilirsin.
  Eskişehir atıksu arıtma tesisinde olabilir Alpu yolunda olan birde organizede yeni açıldı orada yapabilirsin.
  Eskişehir den Kırka'ya giden yolda tıbbi atık depolama tesisi yapılmakta orada yapabilirmisin bilmiyorum henüz alt sızdırmazlık sistemleri yapılıyor sanırım ama gezebilirsin istersen.
  Eskişehir içme ve kullanma suyu tesisi var Kütahya ya doğru giderken orada yapabilirsin ben hepsinde yaptım gayet güzel öğrenirsin.
   
 3. Reddd_26

  Reddd_26 CMNet Üyesi

  Merhaba laboratuar stajı olarak bende geçen sene ESKİ Atıksu Arıtma Tesisinde yapmıştım..Hava İkmalde hangi alanda staj yapmıstınız peki onu ögrenebilir miyim Hazel Hanım..yani bide bizi ilgilendiren hangi bölümleri var..
   
 4. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  1.Hava İ.de çevre müh.ile sınırlı staj imkanı var ana kimya lab. da çevre analizleri yapılmakta ayrıca küçük arıtım odalarıda var şöyle açıklayayım orada atık yağ analizleri yapılıyor yada şimdi orada uçaklar boyanıyor sökülüp takılıyor vs oradan akan sular hat üzerinde toplanıp ön arıtmadan geçiyor. Kalite güvence lab. içerisindeki da Çevre lab.da ayrıca baca gazı ölçüm cihazlarıda var ben ordayken yangın çıktı gerçi bizim girişimize izin vermediler ama o cihazıda görebilirsin her yerde yok pahalı olduğu için.
  yine gürültü ölçümleri yapılıyor. su ve atık su analizleride yapılmakta. aklına gelebilecek cihazlar mevcut, atomik absorbsiyon, karbon kükürt analiz , ICP, SEM( elektron mikroskobu) ,AKM, Anilin point, buzlanma testleri, iletkenlik testleri, yağ hidrolik analizleri, metal analizleri, vs yapılmaktadır.
  çevresel boyut etkilendirme,( 1. Hava İkmal komutanlığının çevreye etkileri )
  çevre yönetim sistemleri var.
  imalat müdürlüğü atık su arıtım tesisi var ( tesis dediği kapalı odalar ) vs vs bütün bunlarla ilgili staj yapabilirsin.
   
 5. Reddd_26

  Reddd_26 CMNet Üyesi

  teşekkür ederim bu konu hakkında beni aydınlattıgın icin..
   
 6. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  yazmayı unutmuşum bir de İller Bankasında yapabilirsin oradada alt yapı olarak atık su kanalizasyon projesi falan yapılıyor.
   
 7. Ece Özcan

  Ece Özcan CMNet Üyesi

  merhaba ben 2.sınıf öğrencisiyim lab stajım var bu yıl ve yapmak istiyorum nerelerde yapmam iyi olur ve başvuru tarihleri ne zaman
  merhaba bende bu yıl lab stajımı eski atıksu arıtma tesisinde yapmayı düşünüyorum da öğrenme açısından verim alabildiniz mi ?
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...