• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

fikir alışverişi

Eren G.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İkonia Çevre Danışmanlık
Birincil kirleticiler ile Spesifik kirletici parametreleri arasındaki farklar nelerdir ?

Fikir alışverişinden çok sınav sorularını bize çözdürüyorsunuz gibi :) Şaka bir yana elbette özgürce istediğinizi sorabilirsiniz.

Şöyle de bir durum var. Geçmiş yıllarda, bir zamanlar hocalar ders notları hazırlamış ve 2021 yılına geldik hala her üniversitede aynı konular aynı sorular. Burada sayın hocalarımıza da ufak bir eleştiri yapmak isterim.

Yani o kadar gereksiz bir şey ki bu soru. Bir <mühendislik> okuyan öğrenciye sorulmaması gerekir. Öğrenci bilse ne olur bilmese ne olur? Öğrenciyi düşünmeye değil ezberlemeye iten eğitim sisteminin saçma sorusu. Ben İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Bu soru direkt kafamda canlandı yani. Benim de karşıma çıktı, başka üniversitede yüksek lisansta bile çıktı. Gerçek hayatta bunlarla kimse uğraşmıyor. Bu sorunun cevabını merak ederse kişi açar kitabı bakar.

Öğrenciye neden bunun sorulduğunu anlamıyorum.

Cevaba gelirsek, ders notlarınızda kabak yazdığına o kadar eminim ki...

Moderatörün son düzenlenenleri:
bir sorunun çözümünü öğrenmek de bir öğrenme biçimidir nedeni çok düşünmüyorum ben şuan 2 parametreyi de biliyorum ve biraz sonra farklarını da öğreneceğim o yüzden teşekkürler bilgilendirmeniz için