• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
A. GENEL KURALLAR

1. Forumda yazilan mesajlardan tamamen mesaji yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2. T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çigneyen mesajlar foruma gönderilemez.

3. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.

4. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5. Her türlü politik içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

6. Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz,bir sitenin reklamını yapmanız, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanitimi yasaktır.

7. Forum kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.

8. Forum Moderatörleri ve diğer Yöneticiler ile tartışmaya girmek,görevleri gereği yaptıkları işlemlerden dolayı alaylı ve küçümseyici ifadeler kullanmak,hakaret tarzında iletiler yazmak yasaktır.Uymayanların hiçbir ikaza gerek kalmaksızın üyelikleri iptal edilerek siteye girişleri süresiz olarak engellenir.

9. Foruma 1 den fazla nickle üye olmak yasaktır.Aynı kullancıya ait farklı hesaplar olduğu tespit edildiğinde üyeler uyarılmaksızın hesapları kapatılır ve siteye girişleri süresiz olarak engellenir.

10. Üyeler arasında çıkabilecek tartışmalarda veya üyenin yazdığı mesajla ilgili itirazınızda Mesajı yazan üye ile değilde Çevre Mühendisleri.net Yönetimi ile kontağa girmeyi unutmayınız. Diğer Türlü üyeler arasında yaşanabilecek sözlü atışmalar , hakaret içeren veya küçük düşürücü kelimeler kullanıldığında her iki üyeninde uyarı alacağını unutmayınız!

11. Çevre Mühendisleri.net ‘te yazılan mesajlar ve Açılan konular altında paylaşılan Warez , Crack vs. dagitimi yapılan linklerde bulunan söz konusu programların hiç birisi Çevre Mühendisleri.net serverlarında bulunmamaktadır/barınmamaktadır.. Diğer Sitelerin Serverlarındaki dosyalar, üyelerin isteğine göre forumda link olarak verildiğini unutmayınız!

12. Program Satıcısı , Program üretici ve ya Programın diğer haklarına sahip Kişi/Firma/Şirket'lerin şikayetleri üzerine belirttikleri mesajlar ve konular 24 saat içinde sebep göstermeksizin kesinlikle silinir..

13. Forumda paylaşılan Programlar , e-booklar , telif hakkı olan tüm konular üyeler tarafından açıldığı için ve açılan tüm konular deneme amaçlı ve bilgilendirme amaçlı olup , temin eden üyelerin en fazla 24 saat içinde telif hakkı olan veya illegal olan ürünleri silmeleri gerekmektedir.. Silinmeyen veya kullanımına devam edilen Ürün ve ya diğer araç/gereçlerin tüm sorumlulukları kullanan kişiye ve ya bilgisayarında barındıran kişiye aittir.

14. Forum'a kayıt olan her üyenin, halen aktif ve ya üyenin forumdan ayrılması durumunda hiç bir şekilde üyenin forumda yazdığı mesajlarında hak arayamaz/isteyemez. Mesajin içerigi hakkında doğabilecek sorunlar ise mesaji yazan üyeye aittir!

15. Forumda Özel mesaj sistemini kullanarak yönetimden yardımda talepte bulunmayınız. isteklerinizi ve sorunlarınızı Forumda bulunan size uygun konular altına başlık açarak bildiriniz ve size cevap verilmesini bekleyiniz.

16. Forumda yazılan mesajlarda kişi ve ya kişilerin , ad-soyad , telefon numarası , kişisel e-mail adresi vs. özel bilgilerini paylaşmak kesinlikle yasaktır. aksine bu uyarıyı dikkate almayan üyelerin uyarı seviyeleri arttırılır!

17. Forumda yazılan mesajlarda Lütfen Türkçeyi doğru bir şekilde hitap ediniz , Türkçemizde Q , W , $ vs.. gibi karakterler olmadığı için bu karakterleri Türkçe kelimeler içinde kullanmayınız!

18. Üyelerin aldıkları uyarılar her seferinde %20 katlarında artarak %100 olunca üyenin uyarı aldığı kullanıcı adı ile foruma erişimi durdurulur. Üyelerin aldığı uyarılar , uyarı aldığı zamandan sonra tekrar üyenin değerlendirmesi göz önünde bulundurularak üyenin uyarı seviyesi Yönetim tarafından silinebilir!

19. Forumda Paylaşılan Linklerden üyelerin indireceği deneme amaçlı program ve ya diğer yazılımların yaratabilecegi kişisel dosyalarında veri kaybı ve ya diğer sorunlarda Çevre Mühendisleri.net sorumlu tutulamaz, Tüm sorumluluk indiren kişiye aittir.

20. Forumda yazılan mesajların Forum kurallarını ihlali durumunda üyelerin diğer üyeleri uyarmaya hakkı yoktur , üyelerin yapması gereken Mesajı Moderatöre Bildir Butonu'na basarak iletiyi Yönetime bildirmeleri gerekmektedir. En kısa zamanda gereğinin yapılacağını unutmayınız.

21. Yönetimdeki kişilerin sizden bir farkı olmadığı gibi , bu konularda tecrübesi olduğu için o göreve layık görüldügünü unutmayınız , Yönetimdeki kişilerin Forumda sizin için bulunduğunu ve size en iyisini sunmaya çalıştıgını unutmayınız.B. BÖLÜMLERDE UYGULANACAK DİĞER KURALLAR

1. Her türlü paylaşım yaparken kullandıgınız Önizleme Fotograflarını verdiginiz linklerin zaman aşımına ugraması sonucunda önizleme resimlerine erişilemeyecegi gibi, içerigin farklı çıkmaması için ( ***** resim , reklam gibi ) aşağıdaki örnek güvenilir sitelere yükleyebilirsiniz


CODE
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
CODE
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .2. Yeni bir post gondermeden once mutlaka arama yapmanız gerekiyor. Eger gondereceginiz konu onceden gonderilmiş ise yeni bir konu Açmayın. Gonderilmiş konun altına eklemeniz gerekmektedir.

3. Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici resim'ler dışında resim kullanılamaz. Imzalara resim eklenmesi yasaktir!

4. Açılan Yeni konularda sorunlarınıza veya paylaşmak istediklerinize bağlı olaraktan seçici kelimeler kullanınız , Yardımmm , Lütfen bakarmısınız , Bir Sorunum var gibi mesajlar yazmayınız.. sorununuzun veya mesajinizin içerigi hakkında bilgiyi başlıga yazınız

5. Gonderilen mesajlara Sadece teşekkür etmek istiyorsansanız forumda bulunan "TEŞEKKÜRLER" butonunu kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde uyarı alacağınızı unutmayınız

6. Forum içinde ***** içerikli materyallerin paylaşımı KESINLIKLE yasaktır..

7. Forumun Uyarı Sistemi aktif durumdadır. Kurallara uymayan uyelerimiz uyarı ile karşı karşıya gelecektir. Uyarılarınızı hemen nick'iniz altında yer alan bolumde takip edebilirsiniz. Uyarılarınız diger uyeler tarafından gorunmemektedir. Sadece Yönetim tarafından gorulmektedir.

8. Linkler çalışmıyor ise moda bildir butonu'na basarak gerekli alana link kırık yazmanız yeterlidir.. en kısa sürede ilgilenilecektir , mesaj yazma gereginde bulunmayınız. tekrarlanması halinde uyarı alabileceğinizi unutmayınız.9.Forumda konu açarken ve ya konulara cevap verirken iletinizin tümünde Büyük karakterlerle yazmak yasaktır! ( CAPS-LOCK tuşunu kapatmayı unutmayınız )

10. Forumda kullandıgınız kelimelere dikkat ediniz , forumdaki üyelerimizin yaş sınırını bilmediginiz için ve saygı çerçevesini kırmamak için " len , ulen , şit , lan " vs .gibi kaba kelimeler kullanmayınız.. direk uyarı alacağınızı göz önünde bulundurunuz


11. Foruma her giris yapıldıgında, eger yeni mesaj içeriyorsa Duyurular kısmı mutlaka okunmalıdır. Yeni Kurallar gözden geçirilmelidir.


12. Yeni üyeler, kendilerini Tanışma Platformu kısmından forum'a; Mezun olduğu okul, yılı çalıştığı sektör ve ili gibi bilgileri paylaşarak kendilerini tanıtabilirler.

13. Baska kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da eklenti yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunlu değildir, kullanıcı insiyatifindedir, ilgili yayımcının izinsiz kullanım hakkında ibaresi yada döküman altında imzası varsa yazılmalıdır. Aksi durumlarda ilgili döküman yayından kaldırılır.

14. Forumumuzda paylaşılan tüm Teknik dökümanlar için kaynak gösterilmesi zorunludur. Kaynak olamayan dökümanların kullanılması durumunda kullanan kişiler forumumuzu kaynak olarak gösteremezler.


Foruma üye olan herkes bütün bu şartları kabul etmis sayılır.

Teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst