• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Forumda bir konu hakkında arama nasıl yapılır?

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Serkan Ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dupoll Enerji Entegre Atık Yönetimi
Forumda bir konu hakkında arama nasıl yapılır?

1- İlgili konu başlığı Ara kısmına (büyüteç simgesi) yazılarak konu ile ilgili başlıklar listelenir ve detaylı incelemesi yapılır.

Adsız.jpg

Örneğin emisyon konusuyla ilgili bir bilgiye ihtiyacım var. Önce emisyon kelimesini forumda aratacağım ve sadece başlıklarda ara kısmını seçeceğim.

23325

Görüldüğü gibi emisyon ile ilgili bütün konular listelendi, bu başlıkları tek tek inceleyeceğim ve eğer aradığım konuyu bulamazsam bu başlıklardan en uygun olan başlığa bu konu hakkındaki sorumu soracağım. Bu konuda bilgili olduğunu düşündüğüm kişileri de etiketleyebilirim. (o kişinin görmesini kolaylaştırır)

2- Eğer aradığım konu, başlık olarak listelenmediyse ilgili bölümün altına yeni bir başlık oluşturabilirim. Konuyu detaylıca açıklayarak sorumu sorabilirim.
(Hava kirliliği ve kontrolü - yeni başlık seçeneklerine tıklayabilirim.)

23326

KESİNLİKLE YAPILMAMASI GEREKENLER

1- Forumda arama yapmadan direkt olarak konu açmak.

2- " Acilllll , acil yardımmm, yardım lütfen " gibi konular açmak (konu başlığına konu ile ilgili temel ifadeler yazılmalı)

3- Soruları durum kaynağından yazarak sormak (Herkes orayı takip etmiyor olabilir o yüzden konu başlıklarında sormamız daha sonra o konuda bilgiye ihtiyacı olanların da bulmasını kolaylaştıracaktır.)

4- Araştırma yapmadan direkt olarak örnek döküman istemek. (en tehlikeli linç sebebidir)

NOT: Aksi takdirde linç kaçınılmaz olabilir, sonra aman efendim ben duymadım, ben görmedim olmasın. :)

Son düzenleme:
s-937e4cece0dd7c1cf3aca507561246610ebd0b19.jpg

Öğütleri dinleyelim. Yoksa aşağıdaki Turgut ile karşılaşabilirsiniz:

turgut-ozal-kimdir-h1479906134-69e566.jpg

Naçizane tavsiyem ;

Bir konu hakkında bilgi almak istiyorsanız detaylı olarak bahsetmeniz size yardımcı olacak veya o konuda bilgi sahibi olacak arkadaşlara kolaylık sağlayacaktır. Sizinde sonuca ulaşmanız açısından daha güzel olabilir.

Ör:

Arkadaşlar firmam için x başvurusunu yapacağım. Yardımcı olur musunuz ? ❌

Arkadaşlar Merhaba ,

Metal sektöründe x üretimi yapan firmam için x başvurusu yapacağım . Yardımcı olur musunuz ? ✅