• Forumda takma ad (nickname) kullanımı 1 Mart 2021 itibariyle yasak olacaktır. Lütfen mühendis meslektaşlarınızın sizlere rahat hitap edebileceği bir isim seçiniz. Kullanıcı adınızı BU BAĞLANTIYA tıklayarak değiştirebilirsiniz. ÖRNEĞİN;Ahmet Kara │ Ahmet K. │A. Kara

Forumda gerçek isim zorunlu olsun mu?

Forumda gerçek isim zorunlu olsun mu?

• Evet

Oy: 200 70.9%
  • Hayır

Oy: 82 29.1%

• Kullanılan toplam oy
    282
  • Anket kapatılmış .

Gürkan GÜSLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Süre verilirken forumda isim değişikliği izni verilen tarihlerin göz önüne alınarak gerekli işlemlerin yapılmasını rica edeceğim.

Fatih Özcan

Site Kurucusu

Gürkan GÜSLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Fatih ÖzcanForumda yakın zamanda isim değişikliği yaptığım için 8 mart tarihinden önce değişikliğe izin verilmemektedir. Sizler 1 Mart dediğiniz için o tarihten 1 hafta sonra isim düzeltmesi yapabileceğim. Forumda benzer şekilde yakın zamanda isim değişikliği yapmış ve süre engelinden dolayı düzeltme yapamayacak kişiler olabilir. Onu belirtmek istedim.

Merve .

Kayıtlı Kullanıcı
kimlik ve kredi kartı bilgilerimizi kime gönderiyoruz

Fatih Özcan

Site Kurucusu

hepaistos

Kayıtlı Kullanıcı
Bence cok saçma bir uygulama benim adımın ne önemi var, önemli olan yazdıklarım.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Önceki cevapları görüntüle…

Siniori

Kayıtlı Kullanıcı
Aytaç Emre

Burada kast ettiğim, hakaret tarzı suçlardı. Hakaret forumlarda yasaktır ve forumdan atılmayı gerektirir. Oysa bir şahsa hakaret kişinin kendisine bağlı bir suçtur.

Kurumlar ancak "Devlete karşı işlenen suçlarda" ya da toplumda "infial" yaratacak suçlarda devreye girmektedirler. Kimlik olayına gelince, üstte yazdığım durumu tesadüf olarak yazmadım.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
SinioriBurada yazan insanlar burayı bir İş Platformu gördükleri için böyle bir sorun çıkıyor. Burası kurumsal bir ortam mı? Yoksa Çevre Mühendisliği üzerine konusu olan bir "kâr amacı gütmeyen" platform mu? Bu karar ile kurumsal bir ortam olduğunu kabul etmiş oluyoruz. Ben görmüyordum.

@Siniori Birçok meslektaşımız forum sayesinde tanışıyor, iş alıyor, özelden ürün alıyor yada satıyor. Hatta birçok profesyonel ortamda "Siz CMNet 'te ki ... misiniz?" lafını çok sık duyar olduk. Bizler ortamımızı korumanın derdindeyiz. CMNet 'in artık bir forumdan öte olduğunu düşünmekteyim ve bunu da korumak gayemiz.

hepaistos

Kayıtlı Kullanıcı
Tekrar söylüyorum benim isminin ne önemi var, burası kimsenin kimseyi birseyleri ispat etme yeri değil.

Madem profesyonellikten bahsediyorsunuz profesyonel hiç bir cv de fotograf olmaz ırk, cins, gibi ayrıcalık yapılacak seylerden bahsedilemez.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
hepaistosProfesyonel CV de değil söylediğiniz ülke kanunlarıyla korunan yerlerde olmaz. İngiltere bu konuda katıdır dediğiniz konuda ki orada bile %100 uygulanmıyor.

Her CV de isim olur bu gizli bilgi değildir, ve bizde aksi yönde bir talepte bulunmuyoruz. Ayrıca bir kariyer sitesinde sahte bir ilan oluştursam ruha hitap eden binlerce CV toplarım. Herkes bu kadar gizli anlayacağınız. Sizlerden devlet sırrı istiyormuşuz muamelesi yapmayın lütfen.

Emrah Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
çok gereksiz uzatıldı bu konu bence, alt tarafı isim tc kimlik no istemiyor adamlar ya. nickname de bir isim sonuçta.

gerçekten ne bu gizemler.

Süleyman D

Kayıtlı Kullanıcı
Pp ye de yakında zorunluluk gelecek mi?

Ekli dosyalar

• images-47.jpeg
    images-47.jpeg
    30.1 KB · Görüntüleme: 9

Fatih Özcan

Site Kurucusu

elduderino

Kayıtlı Kullanıcı
-Forumda takma ad (nickname) kullanımı 1 Mart 2021 itibariyle yasak olacaktır

Forumun kurallarının olması da normal, kuralların üye oylaması neticesinde değişmesi de.
Paylaştığım bir emeğim olmadığı için bu konuyla alakalı fikir belirtme hakkımın kısıtlı olduğunu düşünüyorum.
Bir meslektaşıma ismiyle hitap etmek isteyebilirim, ama meslektaşım isminin bilinmesini istemiyor olabilir. Ya da isminin bilinmesini istiyorsa özel mesaj yoluyla ismini paylaşabilir. Bu konunun bir kurala bağlı olması bana çok doğru gelmiyor fakat en başta da dediğim gibi, forumun kurallarının bu yönde değişmesi için yapılmış bir oylama var. (Çok paylaşımda bulunmadığım için CM.net forum kültürünü yeterince bilmiyor olabilirim.)
Hayır diyenler %30 değil de %49 olsaydı da aynı karar mı alınacaktı?

Belli kurallar olacaksa, imla kurallarının takma ad-gerçek ad kuralından daha öncelikli olduğunu düşünüyorum. Yazdıklarımıza ciddiyet katacak şey, yazdıklarımızın içeriği, yazım ve imla kurallarına uygunluğudur.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
elduderinoBirbirine yakın bir sonuç çıksaydı bu beklentimizi zamana bırakır ve sonra yine tekrarlayabilirdik.

İmla kuralları konusunda kesinlikle haklısınız. Hiçbirimiz Türkçe öğretmeni değiliz yada edebiyat yapmıyoruz burada fakat mümkün olduğunca dilimizi iyi kullanmamız gerekir. Bununla ilgili kuralımızda yıllardır var forum kurallarında. Elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyoruz fakat maalesef mesajları tek tek kontrol etme şansımız zor oluyor fakat bu kuralla en azından asgariye indirmiş oluyoruz.

• Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse kaldırılabilir.