• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarfndn güç kullanılması hk

Tarık Can

Genel Yönetici
Kayıt
11 Aralık 2008
Mesajlar
1.151
Beğeniler
685
Şehir
Aydın, İzmir, Manisa
#1
Gazze'ye İnsani Yardım Filosuna İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından müdahalenin ardından Dış İşleri Bakanlığı'mızın resmi sitesinde yazılı açıklama yapıldı.

Gazze halkına insani yardım ulaştırmak arzusunu taşıyan ve aralarında yaşlı, kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ülkeden sivillere karşı İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından güç kullanılması sonucunda, elde edilen ilk bilgilere göre en az iki kişinin hayatını kaybetmiş ve 30’dan fazla kişinin yaralanmış olmasını en ağır şekilde protesto ediyoruz.

İsrail masum sivilleri hedef alarak, insan hayatını ve barışçı girişimleri hiçe saydığını açık bir biçimde bir kez daha göstermiştir. İsrail’in bu insanlık dışı uygulamalarını şiddetle kınıyoruz. Açık denizlerde gerçekleşmiş, uluslararası hukukun ağır bir ihlalini teşkil eden bu müessif olay ilişkilerimizde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilecektir.

Tel Aviv Büyükelçiliğimiz tarafından sürdürülen girişimlerin yanısıra Bakanlığımıza davet edilen İsrail’in Ankara Büyükelçisi nezdinde bu kabul edilemez olay kuvvetle kınanmakta ve kendisinden acilen izahat talep edilmektedir.

Gerekçe ne olursa olsun, yalnızca barışçıl faaliyetlerde bulunan sivillere karşı bu tür hareketlerin kabulü mümkün değildir. İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden bu davranışının sonuçlarına katlanması gerekecektir.

Hayatını kaybedenlere Tanrıdan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyor, yaralananlara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz.


Kaynak:
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 
Kayıt
3 Mayıs 2009
Mesajlar
131
Beğeniler
27
Şehir
Bozshakol
#2
filistini(filistinim)

bu haber karşısında görüyorum ki sevgili meslektaşlarımızdan ses çııkmamış bu da demek oluyor ki sevgili arkadaşlar bu olay karşısında yüreği sızlamayan insan olamaz mühendis olmuşuzdur belki ama tam anlamıyla insan olamamışız :( keşke o kervanda bende olabilseydim
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.456
Beğeniler
3.307
Şehir
Astana
#3
Dikkatten kaçmış olabilir israfil bu 1.ihtimal. Ayrıca birçok insan farklı platformlarda da tepkilerini gösteriyorlar. Aynı şeyleri buraya da yazma ihtiyacı duymamış olabilirler. Yoksa hiç bir kimse devlet terörünü savunmaz, savunamaz. Bu hiçbir vicdana sığmaz.
 
Kayıt
28 Şubat 2009
Mesajlar
58
Beğeniler
0
#4
Vicdanımıza sığdıramadıgımız işi yapmayız velhasıl Saldıran israil serbest sularda gemilere saldırmıştır , bu demek oluyor ki , o sularda savaş gemisi bile dolaşsa müdahale etme hakkı yoktur . Bu tam anlamıyla bir ambargo sözkonusu , Bir devletin gemilerine zarar vermek ve içerisindeki kişileri öldürmek , tabi siyasete göre bunun bir önemi yok , ama ne var ki bizim bu yaptıgı cirkin davranışa verebilecek bir düzgün cevabımızın olmayışı . !
Siyaset sadece Laf ile yapılıyor . Ben bunu bilir , bu sekilde davranırım . Verilen 9 Şehidimizin kanı yerde kalmasın, israil'ide güzel bir ders gösterriz :mad: inşşAllah.