• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GEKAP ve DEPOZİTO UYGULAMASI

murat1626

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ADS
depozitolu ambalajlar faturaya nasıl yansıtılacak gekap muafiyeti olması için ve depozito uygulaması kapsamında bedelli bedelsiz fatura irsaliye vb konularda mali kaydı nasıl olması lazım ki gekap ve depozito uygulamasında resmi olsun kabul görsün ? faturada depozitolu alım satım işlemi nasıl gösterildi ? özellikle geçen sene depozito planı onaylatmış ve gekapta gösterip muafiyet almış firmalardan konu ile ilgili bilgilendirme alabilir miyim?

Murat ÇelebiMurat Bey , gekap hakkındaki konuşmaları okuyorum ama genel olarak beyan,bildirim,muafiyet konuları hakkında görüşler belirtilmiş. Benim aklıma takılan depozito uygulaması ve gekap arasındaki bağlantı ; yani depozito uygulamamı yapıcam firmadan depozitolu boş ambalajımı geri alıcam yada ambalajımı almayıp depozito bedelini alıcam, bunu hani resmi olarak kanıtını nasıl sağlayacağım faturaya yansıttığım depozito bedelini mi göstericem veya iade aldığıma dair irsaliye belgelerini mi yükleyeceğim bu konuda belirsizliğim var