• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geri dönüşüm tesisi danışman firma

Didem E.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çınar Çevre
Merhabalar arkadaşlar. Şuanda Katı Atık Yönetimi Belediye Birliğinin işletmesini yapan firma adına çalışıyorum. Daha öncesinde Atık su Arıtma Tesisi işletmesini yaptım bu nedenle bu alana biraz yabancıyım. Birlik içerisindeki ambalaj firmasının danışmanlığını yapan firma ile görüşeceğim. Danışman firmadan ne gibi şeyler talep ederim? Aylık raporlaması gereken şeyler nelerdir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Evet. @çevreci3 Belediyenin Düzenli depolama tesisinde bulunuyor, geri dönüşüm yapan firma. Belediye adına danışman firma ile görüşeceğim.

İlk önce atık yönetim planınız var mı bunu öğrenin. Eğer atık yönetim planınız 6 aylık süreci doldurmuş ise gelişme raporu hazırlanmış mı diye sorun.(Gelişme raporu atık yönetim planın güncellenmiş halidir.)
Belediyenin bağlı bulunduğu il yada ilçeye gerekli konteynerlar, iç mekan kutuları vs. yerleştirilmiş mi ?
Aylık olarak düzenlenmesi gereken ambalaj atığı alındı belgeleri düzenleniyor mu ?
Belediye mücavir alanı içerisinden toplanan ambalaj atıkları için kantar fişleri düzenli olarak çıkarılmış mı dikkat edin.(Geçirmiş olduğum denetimde benden kantar fişi istemişlerdi.)
Alınan ambalaj atıkları için ambalaj atık alındı fişi kesilmesine dikkat edin.
Ambalaj bilgi sistemine aylık beyanlar düzenli olarak yapılıyor mu ?
Şuan için aklıma gelen bunlar.
Kolay gelsin @Didem