• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GFB başvurusu

Arda Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

Bir firmamda hava emisyonu konulu çevre izni için GFB başvurusunda bulunacağım fakat eksik belge var mı yok mu tam emin olamadığım için sizin ile paylaşmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Başvuruda sisteme yüklemek için hazırladığım belgeler;
-ÇED kararı
-İş akış şeması ve proses özeti(baca fotoğrafları, vaziyet planı, makine yerleşim planı, baca noktalarını gösterir vaziyet planı içerisinde bulunmaktadır.)
-Ticari sicil gazetesi
-Kapasite raporu
-İl müdürlüğü uygunluk yazısı.

Sizce bunlar yeterli midir? Eklemem gereken birşeyler olabilir mi?

Teşekkürler.

Merhaba ;
Toprak ocağı için GFB çıkmıştı fakat çeddeki kapasiteyi aştığı anlaşıldı ve işlemler başa döndü . Tekrar çed başvurusu yapıldı . Sistemde de çevre izni başvurusu yapmamıştım bundan dolayı bir sorun olur mu ?

Gfbsi alındığı için gfb yenilemeye gidebilirsiniz kapasite artışı sebebi ile. Firmanızın gfb yenileme hakkı olması lazım böylelikle yeni evraklarla gfb düşmeden yenilemeye gidebilirsiniz çevre izni başvuru süreniz bitmeden gfb yenileme şansımız olduğu belirtilmişti. Bakanlıktan bu şekilde bilgi verilmişti. Ama yine uygunluk ced görüşü hep yenilenecek. Bu yenilemelerle gfb yenilemeye gidersiniz.

Merhabalar,

Çevre izni yenileme kapsamında GFB başvuru yapmaya çalışırken sistem tarafından,Kabul Edilmiş Bir Başvurunuz Bulunuyor. Başvuru İşlemi Başlatılamadı ! uyarısı veriyor.
Daha önce böyle bir şey başınıza geldi mi? Sistem ile ilgili defalarca bilgi istedim.Cevap alamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim

Teşekkürler

@Didem Taşel

Geldi maalesef, bakanlığı arayarak bir önceki GFB'yi iptal ettirerek çözdük.

Konuya uygun birimle iletişime geçebilirsiniz. Genelde bir personel mutlaka telefona cevap veriyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    100.8 KB · Görüntüleme: 16