Güncel yönetmelikler?

• Konuyu başlatan Ahmet Başaran
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Başaran

arkadaşlar mrb ben yeni mezun meslektaşınızım ve yardıma ihtiyacım var işe girmek için yönetmeliklere çalışayım dedim fakat baya bir değişiklik var tüm değişiklikleri kapsayan son hallerini nerden bulabilirim bakanlığın sayfasına baktım fakat tüm değişiklikler işlenmemiş sanırım. yardımlarınızı bekliyorum...

insomnia

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALD Uluslararası Çevre Yatırımları Müh. Mad. Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti.
forum içerisinde son değişiklerin işlendiği yönetmelikleri bulabilirsin

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
Resmi gazeteden takip edebilirsin, veya ücretli sitelere kayıt olabilirsin (Lebib Yalkın, ISG gibi)... Konu başlığını açıklayıcı yazarsan ve öncesinde forumda biraz araştırırsanız iyi olur, bu soru daha önce de konuşulmuştu... Tabi konu başlığı açıkça yazılmadığında aramak da zorlaşıyor :)

KS
A

Ahmet Başaran

sayfaya baktım daha önce ama anlamadım sanki parça parça gibi geldi bana herşey.ben şu an bilmadiğim için tüm değişikliklerin yazıldığı hepsi birarada olan yönetmeliği istiyorum o yüzden kafam karıştı baya.e mevzuata baktım acaba ordaki tüm yönetmelikler güncel mi yada
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
bu sayfadakiler.

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
@ahmet başaran

Verdiğiniz linkte son güncelleme tarihi Mart 2011 gözüküyor, tüm yönetmeliklerin güncel hali yoktur..

tüm değişikliklerin yer aldığı yönetmelik derken neyi kastediyorsunuz?

resmi gazete en garanti adrestir, ordan takip edin bana kalırsa...

KS
A

Ahmet Başaran

tüm değişikliklerin yer aldığı derken mesela 2 gün önce atık yağların kontrolü yönetmeliği 25. maddesi değişmiş olsun ben bugün ilk kez bakan biri olarak o değişikliğinde işlendiği tüm yönetmeliği istiyorum öyle birşey mümkün değil mi?

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
Yönetmeliklerde değişiklik olduğunda revizyonlu (değişiklik yapılmış) olarak resmi gazetede yayınlanır. Resmi gazete yayın tarihinden hangisinin güncel olduğu anlaşılır. çok çabuk kolayca değişmiyor zaten takip ederseniz kaçırmazsınız... Ayrıca Çevre Mühendisleri Odasının mail grubuna üye iseniz oradan da mevzuat değişiklikleri geliyor...

Yani takip etmek için yol çok :)

KS
A

Ahmet Başaran

sanırım bu işe yönetmeliklerin yayım tarihlerini öğrenerek başlamalıyım :) tşk ederim bana sabır gösterdiğiniz için..:)

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
Rica ederim, zamanla alışırsın zaten :)

Harun Harmansa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel şirket
Arkadaşlar Merhaba,
ISO 14001 Çerçevesinde Yönetmelik uyum Takip Listesinin güncelleştirmesini yapıyorum. Bazı yönetmeliklerde değişiklik olduğunu gördüm. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sitesinde değişiklik yapılan bazı yönetmelikleri göremedim. Bir kaç yerden baktım ama güncel yayın tarihlerinden emin olamadım. Resmi Gazeteden değişiklik olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Çeçilya Saktan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aras Kargo
Merhaba hortlatıyorum konuyu ama kusura bakmayın,

Lebib Yalkın haricinde güncel mevzuatları takip edebileceğim (İSG-ÇEVRE-ENERJİ-YOL GÜVENLİK) kapsamlı bir site var mı bildiğiniz ?
Araştırdığım kadarıyla hep hukuk mevzuat siteleri mevcut.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Önceki cevapları görüntüle…

Boranss

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Bilgi
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
'u üye olabilrisniz, oradadan takip ediyoruz şirket olarak. Lebib yalkından daha gelişmiş.

Özge Güven

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel Sektör
Lebib yalkın gibi sitelere üye olmak zorunlu mu? Denetimlerde genelde soruluyor ancak üye olmasak bir sorun yaşar mıyız böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Esra G.Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Otomotiv
Bu konuda genel bir zorunluluk var ama Lebib Yalkın şart değil. Mesela ben her gün resmi gazeteye bakıyorum ama bunun bir takibi yok ya da ÇMO bana değişiklikleri gönderiyor ya göndermezse ? Gelen denetçiler bu tarzda sorular soruyor. Bunu kanıtlayabiliyorsan sıkıntı yok istediğin şekilde takip edebilirsin.

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
@Esra G.Ö. tabikide tercih zorunluluğunuz yok ise çalıştığınız yerle değiştirin çünkü bu takılınacak bir husus değil sizden duyunca şaşırdım :)