Hastanede çevre mühendisi ne işlerle ilgilenir, neler yapar yardım lütfen!!!

  • Konuyu başlatan adrnln83
  • Başlangıç tarihi
A

adrnln83

    Konu Sahibi: adrnln83
  • #1
Herkese selamlar

Yaklaşık üç yıldır atıksu üzerine çalıştım ve yakın bir zamanda hastanede çalışmaya başlayacağım.Hastane ortamında çalışmış yada bilgisi olan arkadaşlardan ricam, beni bu konuda aydınlatmalarıdır. İnsanın aklına ilk tıbbi atık, iş güvenliği ve ISO geliyor. Tabi bu yazıldığı kadar kolay olmasa gerek. Deneyimlerini yada bilgilerini paylaşabilecek meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
 

zuhall

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Mar 2009
Mesajlar
184
Tepki puanı
28
Puanları
28
Konum
Manisa
eğer yanlış hatırlamıyorsam 100 yatak kapasitesinden fazla olan hastanelerde ç.m. çalıştırma zorunluluğu var.ancak çıkan yönetmelik şuan fiilen işlemiyor. bu sitede bir arkadaş bununla ilgili birşeyler paylaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam az sonra bende bir bakacağım. tıbbı atıklar tabi ki hastanelerdeki en büyük iş..tıbbı atıkların bertarafının sorumluluğu bir yönetmelikle belediyelere verildi yanlış hatırlamıyorsam. ama belediyelerde kendisi bu işi yapamayacaksa aracı firmalara veriyorlar..bizim firma sterilazyon ürünleri ithalatı yapılıyor.ancak talep az hatta yok :))

diğer konu tehlikeli atıklar tabi, ama bunlar floresanlar ve kontamine atıklar. kağıt karton atıkları da var. sonra çamaşırhaneden gelen atıksular da bir problem yerine göre tabi her hastane için geçerli değil bu..

kısacası küçük bir şehir gibidir hastane her türlü atık çıkar. çevre mühendisliği adına bütün işleri yaparsın hemen hemen.
 

zuhall

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Mar 2009
Mesajlar
184
Tepki puanı
28
Puanları
28
Konum
Manisa
Şimdi çevre denetm yönetmeliği taslağında baktım da 100 değil 20 yatak kapasitel, sağlık kuruluşları yazıyor. Ayrıca çevre mühendisi değil çevre görevlisi...

:confused:
 
A

adrnln83

    Konu Sahibi: adrnln83
  • #4
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Doğru söylüyorsun çevre müh. adına birçok şey yapılıyor gibi. Üstüne bir de ISO ve İş Güvenliğini de eklediğimizde tam oluyor.
 

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Ara 2008
Mesajlar
334
Tepki puanı
55
Puanları
28
20 yatak ve üzeri hastaneler çevre görevlisi çalıştırmak yada hizmet alamak yada çevre yönetim birimi kurmak :)
 
Üst