• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Havalandırmalı kum ve yağ tutucu hesabı

Kubilay Duman

Çevre Teknolojileri Grup Lideri
Yönetim Grubu
Çevre Teknolojileri Grubu
Firma
CSR PLASTIC - Şam Yapı Anonim Şirketi Sakarya Şubesi
Arkadaşlar merhabalar kolay gelsin,
Atıksu artıma tesisi proje kapsamında yapmış olduğumuz "havalandırmalı kum ve yağ tutucu ünitesini" sizinle paylaşıyorum. Hesaplarda kullanılan formüller ve referanslar belirtilmiştir. Aynı zamanda bu hesapları göre yapılan autocad çizimi de sizinle dwg olarak paylaşıyorum.

Not1: Kum ve yağ tutucu ünitesini ince ızgara yapısı ile birlikte tasarladık bu yüzden çizimde ince ızgara ünitesini de göreceksiniz.
Not2: Tasarım hakkında daha fazla bilgi için "Atıksuların Arıtılması Norm Rehberi" ve "Atıksuların Arıtılması Tasarım Rehberi" pdflerini İnternetten indirerek bulabilirsiniz
Not3: Siteye dwg formatın da fosya yükleyemiyor muyuz ?
İyi Çalışmalar.

.

Ekli dosyalar

• HAVALANDIRMALI KUM VE YAĞ TUTUCU HESABI.pdf
    261.8 KB · Görüntüleme: 540
  • KESİT-1.pdf
    324.2 KB · Görüntüleme: 349
  • KESİT-2.pdf
    157.2 KB · Görüntüleme: 234
  • KESİT-3.pdf
    184.2 KB · Görüntüleme: 203
  • PLAN-1.pdf
    134.1 KB · Görüntüleme: 262
  • PLAN-2.pdf
    140.1 KB · Görüntüleme: 219
Gözden kaçmış :D Kendimi Dany ile ifade edeyim.

CVOxHlGWsAAKz8x

Merhaba Kubilay bey, bayağı detaylı ve güzel bir çizim olmuş. Teşekkür ederim